اختلاف ۱۰۰ برابری قیمت از افعانستان تا لندن و مسکو

به گزارش آژانس خبری بین المللی کوکچه

تریاک و هروئین گران شد + جدول قیمت

خشخاش

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام گران شدن قیمت تریاک و هروئین در سال ۲۰۱۶، قیمت انواع تریاک و هروئین مرغوب و متوسط را تشریح کرد.

سردار اسدالله هادی‌نژاد با اشاره به افزایش قیمت تریاک در کشور افعانستان در سال ۲۰۱۶۶ میلادی اظهار داشت: با توجه به میانگین قیمت موادمخدر تولید شده در افغانستان، شاهد افزایش قیمت تریاک و هروئین در این کشور هستیم که افزایش قیمت‌های این دو ماده در سال ۲۰۱۶ به دلیل ارتقاء کیفیت محصولات و گسترش بازار مواد مخدر افغانستان است.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در حال حاضر آمارهای به دست آمده حاکی از افزایش ۱۹ درصدی قیمت تریاک خشک در کشور افغانستان است که بر اساس گزارش‌ها، قیمت هر کیلوگرم تریاک خشک در مزرعه، ۱۸۸ دلار است که ۱۸ درصد رشد داشته و قیمت تریاک خشک که توسط تاجران این مواد در افغانستان خرید و فروش می‌شود، ۲۰۰ دلار است.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس برآوردهای انجام شده، قیمت میانگین هر کیلوگرم تریاک تازه، ۱۶۶ دلار است که این رقم، رشد ۲۲ درصدی قیمت تریاک تازه را نشان می‌دهد.

هادی نژاد با اشاره به افزایش قیمت هروئین نیز گفت: در گزارش‌های به دست آمده از آخرین تغییرات قیمت مواد مخدر در سال ۲۰۱۶ میلادی، قیمت هر کیلوگرم هروئین مرغوب با بالاترین کیفیت ۳۳۴۳ دلار است که به نسبت مدت مشابه قبل، ۴ درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین قیمت میانگین هروئین با کیفیت متوسط نیز از قرار هر کیلوگرم، ۲۴۱۴ دلار در کشور افغانستان معامله می‌شود.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر اختلاف قیمت بسیار زیاد بین مواد مخدر در افغانستان و کشورهای اروپایی خاطرنشان کرد: اختلاف قیمت بین موادمخدر تولید شده در افغانستان و موادمخدر عرضه شده در کشورهای اروپایی و غربی، انگیزه بسیار زیادی برای قاچاقچیان مواد مخدر ایجاد کرده است. این انگیزه به حدی است که قیمت هرکیلوگرم هروئین وقتی از افغانستان خارج می‌شود و به شهرهایی مثل لندن و یا مسکو می‌رسد، ۱۰۰ برابر می‌شود.

نوع ماده قیمت در افغانستان میزان تغییر قیمت
تریاک خشک ۱۸۸ دلار ۱۹ درصد رشد
تریاک تازه ۱۶۶ دلار ۲۲ درصد رشد
هروئین متوسط ۲۴۱۴ دلار ۶ درصد رشد
هروئین مرغوب ۳۳۴۳ دلار ۴ درصد رشد

تسنیم

پاسخی بگذارید

bigtheme