ارایه ۲۵ طرزالعمل و مقرره پیرامون طراحی و دیزاین ساختمان‌ها

ارایه ۲۵ طرزالعمل و مقرره پیرامون طراحی و دیزاین ساختمان‌ها
15894535_1092230160881480_983466497258578757_n

نخستین نشست مقررات ملی ساختمان با حضور حاجی محمداکبر احمدی معین امور شهری و تعدادی از مشاورین، رؤسا و آمرین وزارت شهرسازی و مسکن دایر شده و روی نظام مهندسی و انجنیری افغانستان و ۲۵ طرزالعمل و مقرره تهیه شده در مورد طراحی و دیزاین ساختمان‌ها صحبت گردید.

حاجی محمداکبر احمدی، معین امور شهری این وزارت گفت: ریاست طرح و مقررات کدهای ساختمانی ملی پیرامون تدوین مقررات ملی ساختمان کارهای چشم‌گیری را انجام داده است. وی ابراز امیدواری کرد که این طرزالعمل و مقرره‌ها باعث بلند رفتن کیفیت مسکن در کشور گردد.

سید ضیاء حسینی، رییس طرح و مقررات کدهای ساختمانی ملی، طرزالعمل نظام مهندسی و انجنیری افغانستان را ارایه کرده و گفت که برای ایجاد و تدوین طرزالعمل اجرایی نظام مهندسی و انجنیری نشست‌های زیادی را با رییس جمهور، مشاور رییس جمهور در امور ساختمانی، وزارت‌های فواید عامه، صحت، تحصیلات‌عالی، معارف، ترانسپورت، انرژی و آب، اقتصاد، مالیه و معادن و تعدادی زیادی از ادارات دیگر دایر کرده و نظریات آن‌ها را در این مورد دریافت نموده است.

رییس طرح و مقررات کدهای ساختمانی ملی افزود که وزارت شهرسازی و مسکن با درک درست از چالش‌ها و مشکلات در بخش انجنیری و کنترول ساختمان در صدد تدوین قانون نظام مهندسی، انجنیری و کنترول ساختمان گردید تا به مشکلات، بی‌نظمی و بی‌قانونی نقطه پایان گذاشته شود.ارایه ۲۵ طرزالعمل و مقرره پیرامون طراحی و دیزاین ساختمان‌ها

bigtheme
x

شاید بپسندید

بهره‌برداری دو پروژه‌ انکشافی در ولایت غور

بهره‌برداری دو پروژه‌ انکشافی در ولایت غور مسوولان اداره احیا و انکشاف ...

اعمال تغییرات در قوانین جوایز سینمایی گلدن گلوب

اعمال تغییرات در قوانین جوایز سینمایی گلدن گلوب انجمن مطبوعات خارجی هالیوود ...

۲۴ معدن ارزشمند بادغیس دست نخورده باقی مانده است

۲۴ معدن ارزشمند بادغیس دست نخورده باقی مانده است با وجود موجودیت ...