پولیس بغلان ۳ نفر را به اتهام فروش گوشت خر بازداشت کرد

پولیس بغلان ۳ نفر را به اتهام فروش گوشت خر بازداشت کرد

خبرگزاری رصد: قوماندانی امنیه ولایت بغلان اعلام کرده است که ۳ نفر به اتهام فروش گوشت خر در ولسوالی نهرین این ولایت، از سوی پولیس بازداشت شده است.

جاوید بشارت، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت بغلان به خبرگزاری رصد گفت که پولیس این ۳ نفر را روز گذشته (چهارشنبه ۲۲ جدی) از مربوطات ولسوالی نهرین این ولایت هنگام ذبح کردن خر، بازداشت کرده است.

بر اساس گزارش قوماندانی امنیه ولایت بغلان، این افراد گوشت خر را به به‌نام‌های گوشت گاو، گوساله و گوسفند در بغلان به فروش می‌رسانده‌اند.

به گفته آقای بشارت، دو نفر از افراد بازداشت شده از باشندگان ولایت سمنگان هستند که به بغلان آمده و در این‌جا خر خریداری و ذبح می‌کرده‌اند.

آقای بشارت گفت که این افراد حدود ۳۰ راس خر را خریداری کرده بودند که به تعداد ۸ راس آن را ذبح کرده‌اند.

این مقام ولایت بغلان می‌گوید که افراد بازداشت شده در تحقیقات ابتدایی خود اعتراف کرده‌اند که آن‌ها خرها را به مقصد فروش پوست آن خریداری و ذبح می‌کرده‌اند و گوشت آن را به فروش نمی‌رسانده‌اند.

فروش گوشت و پوست خر در کشور در این اواخر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های کشور داشته است.

پیش از این نیز در برخی ولایت‌های کشور، چندین نفر به اتهام فروش گوشت خر بازداشت شده بودند.

اخیرا رسانه‌ها گزارش داده‌اند که گروه طالبان با استفاده از پوست خر، ماین‌های غیرقابل شناسایی را می‌سازند و از آن در تاک‌تیک‌‌های جنگی خود استفاده می‌کنند.پولیس بغلان ۳ نفر را به اتهام فروش گوشت خر بازداشت کرد

درباره آژانس خبری بین المللی کوکچه

عنصر آگاهی بخشی به مردم ، جریان شفاف و آزاد اطلاعات ، مهمترین هدف ماست ! ملزومات این اهداف ، شجاعت ، صداقت ، پایبندی به اصول اخلاقی انسانی و نیز اخلاق حرفه ای اطلاع رسانی همواره مدنظر ماست
bigtheme

x

شاید بپسندید

هزاره جات؛ منطقه ممنوعه بازسازی و توسعه

هزاره جات؛ منطقه ممنوعه بازسازی و توسعه محمد محقق؛ معاون دوم ریاست اجرایی در بیست ...