والی کندهار برای تداوی به آلمان انتقال داده می‌شود

به گزارش آژانس خبری بین المللی کوکچه

والی کندهار برای تداوی به آلمان انتقال داده می‌شود

خبرگزاری رصد: والی ولایت کندهار که در یک حمله مرموزانه در مهمان‌سرای این ولایت زخمی شده، قرار است که غرض تداوی «بهتر» به آلمان انتقال داده شود.

تواب غورزنگ، سخنگوی شورای امنیت ملی در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نوشته است که والی کندهار به‌طور مستقیم با رهبری حکومت در تماس است و در یک وضعیت صحی کاملا خوب به سر می‌برد اما به مقصد تداوی بهتر به شفاخانه ناتو در آلمان انتقال داده می‌شود.

مهمان‌سرای ولایت کندهار شام روز سه‌شنبه شاهد انفجار مواد انفجاری کارگذاری شده در مبلمان داخل مهمان‌سرا بود که در پی آن والی کندهار و سفیر امارات متحده عربی و شماری دیگر زخمی شدند.

سخنگوی وزارت داخله دیروز اعلام کرده بود که در آن حمله به شمول معاون والی کندهار و ۵ دیپلومات امارات متحده عربی ۱۲ نفر کشته شده و ۱۴ نفر دیگر زخمی هستند که در بین آنان، والی کندهار و سفیر امارات متحده عربی نیز شامل هستند.

سفیر امارات متحده عربی به هدف افتتاح یک درالایتام در ولایت کندهار سفر کرده بود.

حکومت برای روشن شدن چگونگی وقوع این حمله، هیئتی را توظیف کرده است.

گفته شده است که انفجار هنگامی به‌وقوع پیوسته که جنرال عبدالرازق اچکزی قوماندان امنیه کندهار از مهمان خانه بیرون شده است.

آقای اچکزی گفته است که این حمله به حمایت شبکه حقانی و سازمان استخباراتی نظامی پاکستان (آی‌اس‌آی) انجام شده است.

گروه طالبان انجام این حمله را از سوی این گروه رد کرده در حالی که قوماندان امنیه کندهار شبکه‌ی حقانی را که شاخه‌ی نظامی گروه طالبان می‌باشد، متهم به انجام این حمله می‌کند.والی کندهار برای تداوی به آلمان انتقال داده می‌شود

bigtheme