جهان

آغاز جنگ داخلی در اسرائیل؛ درگیری‌های شدید میان اعراب و اسرائیلی‌ها در شهرهای اشغالی

رسانه های رژیم صهیونیستی شامگاه پنج شنبه اعلام کردند: پلیس اسرائیل و نیروهای گارد مرزی این رژیم در امر جلوگیری از گسترش دایره درگیری ها در شهرهای اراضی سال ۱۹۴۸ میلادی ناکام ماندند و در این درگیری ها حوادث خشونت باری رخ داده است که شمار زیادی ازافراد نیز در آن زخمی شده اند.

شهر لاد صحنه خشونت آمیزترین درگیری هاست و در جریان آن دو نفر هدف گلوله قرار گرفتند و یک معبد یهودی آتش زده شد. در این شهر همچنین به یک خودرروی اسرائیلی که پرچم اسرائیل روی آن نصب شده بود و سروده های ضد عرب در خیابان ها پخش می کرد، تیراندازی شد.

نیمه های شب نیز شبکه های تلویزیونی رژیم اسرائيل اعلام کردند که عناصر یهودی که نقاب به چهره داشتند و لباس های سیاهی برتن کرده بود، مغازه های شهروندان فلسطینی را در شهر لاد آتش زدند و دهها شهروند افراطی نیز به اموال فلسطینی ها حمله کردند.

در ام الفحم پللیس اسراییل اعلام کرد که برای محافظت از یهودیانی که هدف پرتاب سنگ قرار گرفتند، مداخله کرده است.

شهر حیفا و راس العین نیز صحنه تظاهراتی بود که در جریان آن فلسطینی ها خودروهای اسرائیلی ها را به آتش کشیدند.

در مقابل، گروههای یهودی افراطی برای حمله به اعراب و کشتن آنها در خیابان ها، در فضای مجازی گروههایی را تشکیل دادند.

در بیت یام نیز پلیس اسرائیل اعلام کرد که ۱۷ یهودی مسلح را که به دنبال اجرای حملاتی علیه اعراب بودند،دستگیر کرده است.

در یافا نیز یک سرباز اسرائیلی با سنگ هدف قرار گرفت که منجر به شکستن جمجمه و خون ریزی مغزی شد و حالش نیز وخیم گزارش شده است.

در شهر جنوبی النقب نیز یک خودروی اسرائیلی هدف تیراندازی قرار گرفت و به سمت خودروهای دیگر نیز سنگ پرتاب شد که باعث زخمی شدن یک زن اسرائیلی شد.

هشدار مقامات صهیونیستی نسبت به وقوع جنگ داخلی

در همین حال بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی تاکید کرد که نیروهای ارتش این رژیم در حال حاضر در دو جبهه درر حال نبرد هستند که این دو جبهه نوار غزه و شهرهای اسرائیل هستند.

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز نسبت به وقوع جنگ داخلی هشدار داد و مقامات اسرائیلی را به کمک برای آرام کردن اوضاع دعوت کرد.

به نقل از آرتی، وی با تاکید بر اینکه این موضوع به عدم کشیده شدن منطقه به جنگ داخلی کمک خواهد کرد، در گفتگوهای خود با بیش از چهل نفر از روسای شوراهای منطقه ای تاکید کرد که رهبران محلی باید در امر آرام کردن اوضاع کمک کنند.

وی تاکید کرد: اکنون وقت مناسبی برای آرام کردن اوضاع منطقه و انجام فعالیت هایی برای آگاهی بخشی بین یهودیان و اعراب است تا به سمت جنگ داخلی نرویم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا