جهانخبر و گزارش

آمریکا برای شناسایی سرکرده داعش در افغانستان جایزه تعیین کرد

وزارت خارجه آمریکا برای اطلاعاتی که منجر به شناسایی و یا تعیین موقعیت سرکرده شاخه خوراسان داعش در افغانستان شود جایزه ۱۰ میلیون دلاری تعیین کرد.

برنامه «پاداش برای عدالت» وزارت خارجه آمریکا برای اطلاعاتی که منجر به شناسایی یا تعیین موقعیت «ثناالله غفاری» سرکرده شاخه خوراسان گروه تروریستی داعش شود، 10 میلیون دلار پاداش تعیین کرده است.

این درحالی است که دفتر مبارزه با تروریسم وزارت خارجه آمریکا حدود 3 ماه پیش با اعلام افزود، سرکرده خوراسان داعش در فهرست تحریم‌های خود تصویری از او منتشر کرد که از غفاری به عنوان گارد ویژه معاون ریاست جمهوری سابق افغانستان نام برده بود.

حدود یک ماه پس از آن نیز کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل در مورد داعش، القاعده و افراد، گروه‌ها، شرکت‌ها و نهادهای مرتبط با آن حدود دو ماه پیش ثناالله غفاری مشهور به «شهاب مهاجر» را در فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.

براساس تحریم شورای امنیت علیه سرکرده داعش در افغانستان، بر ثناالله غفاری ممنوعیت سفر وضع شده، شامل تحریم تسلیحاتی شده و دارایی‌هایش نیز مصادره می‌شود.

وزارت خارجه آمریکا برای شناسایی عاملان حمله به فرودگاه کابل نیز 10 میلیون دلار تعیین کرده است. این حمله که 4 شهریور ماه رخ داد منجر به کشته‌شدن 160 افغان و 13 نظامی آمریکایی شد.

پیش از این بارها، طالبان با اظهار اینکه گروه تروریستی داعش در افغانستان جایگاهی ندارد، از جامعه جهانی خواسته است تا از بزرگنمایی داعش در این کشور خودداری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا