جهان

آمریکا: تلاش ایران برای توقیف یک کشتی بدون سرنشین در ناوگان پنجم را خنثی کردیم

آمریکا اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران تلاش کرد یک کشتی بدون سرنشین متعلق به ناوگان پنجم آمریکا را در خلیج فارس توقیف کند، اما این تلاش ممانعت شد.

تلاش ایران برای توقیف یک کشتی بدون سرنشین در ناوگان پنجم توسط آمریکا خنثی شد.

در بیانیه کتبی نیروی دریایی آمریکا آمده است: «شب ۲۹ تا ۳۰ مردادماه از تسخیر یک فروند کشتی بدون سرنشین تحت کنترل ناوگان پنجم آمریکا در خلیج فارس توسط یک ناو پشتیبانی نیروی دریایی سپاه پاسداران جلوگیری کردیم». بیان استفاده شد.
در این اطلاعیه آمده است که حوالی ساعت ۲۳ دیروز به وقت محلی مشاهده شد که ناو شهید بزیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تلاش برای توقیف کشتی با نام Saildrone Explorer متعلق به ناوگان پنجم بوده و کشتی گشتی به نام USS Thunderbolt. که در نزدیکی کشتی مذکور بود، در این حادثه مداخله کرد.

همچنین در این بیانیه آمده است که یک فروند بالگرد از نوع MH-60S Sea Hawk از پایگاه بحرین بلند شد و در نتیجه مداخله کشتی ایرانی، یدک کشی که با ناو آمریکایی داشت را شکست.

براد کوپر، فرمانده مرکزی نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «اقدامات سپاه پاسداران ایران نفرت‌انگیز، غیرقابل توجیه و ناسازگار با رفتار یک نیروی دریایی حرفه‌ای است». بیانیه داده شد.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا