جهان

آمریکا: پوتین از ترور جان سالم به در برد، تحت درمان سرطان قرار گرفت

بر اساس گزارش های جدید منتشر شده توسط اطلاعات آمریکا، اعلام شد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ماه مارس از یک سوء قصد جان سالم به در برده و در ماه آوریل به دلیل سرطان تحت درمان قرار گرفته است. سه مقام ارشد اطلاعاتی گفتند که سلامت پوتین مورد بررسی شدید دولت بایدن قرار گرفته است و یک گزارش محرمانه گزارش‌های مربوط به درمان سرطان را تایید کرد.

بر اساس گزارش اطلاعاتی منتشر شده از سوی ایالات متحده، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ماه آوریل به دلیل سرطان پیشرفته تحت درمان قرار گرفت و یک ماه پیش از سوء قصد جان سالم به در برد.

سه مقام ارشد اطلاعاتی در بیانیه ای اعلام کردند که سلامت پوتین مورد بررسی شدید دولت بایدن است و یک گزارش محرمانه گزارش های مربوط به درمان سرطان را تایید می کند.

یک مقام ارشد اطلاعاتی گفت: «موضع پوتین قوی است اما دیگر مطلق نیست.» و افزود: «سخنان داخل کرملین هرگز در دوران حکومت او شدیدتر نبوده است، همه احساس می‌کنند که پایان نزدیک است».

منابع مدیر اطلاعات ملی، نیروی هوایی ایالات متحده و آژانس اطلاعات دفاعی موافق هستند که وضعیت سلامتی پوتین وخیم تر از آن چیزی است که قبلاً تصور می شد.

شکست پوتین به روسیه منعکس شد

مقامات اطلاعاتی گفتند که خستگی جسمانی پوتین در ماه چهارم جنگ در اوکراین با خستگی خود روسیه مطابقت دارد.

مقامات می گویند ارزیابی های اطلاعاتی نیز تایید می کند که یک سوء قصد در ماه مارس انجام شده است.

این منبع گفت: «پوتین تماس بسیار کمی با رهبران خارجی داشته است» و افزود: «انزوای پوتین سطح گمانه زنی ها را افزایش داده است. او گفت: «این حدس و گمان منجر به انکار مکرر کرملین شده است.

لاوروف این ادعاها را رد کرد

یکشنبه گذشته، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه شایعات مبنی بر بیماری یا مرگ پوتین را رد کرد.

لاوروف به تلویزیون فرانسه گفت: “رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هر روز در انظار عمومی ظاهر می شود. می توانید او را روی صفحه نمایش تماشا کنید، بخوانید و به اجراهایش گوش دهید. فکر نمی کنم افراد عاقل هیچ نشانه ای از بیماری یا بیماری را ببینند.”

گمانه زنی ها درباره سلامت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه حدود ۳ ماه است که ادامه دارد.

یک جاسوس سابق شوروی ادعا کرد که پوتین به بیماری پارکینسون مبتلا است، در حالی که ادعای دیگری می گوید رهبر روسیه به سرطان تیروئید مبتلا است.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا