جامعهجهانسبک زندگیسلامتی

آیا می خواهید خطر ابتلا به زوال عقل خود را کاهش دهید؟ دانشمندان توضیح می دهند که چند قدم در روز باید برداشته شود

آیا می خواهید خطر ابتلا به زوال عقل خود را کاهش دهید؟ قدم هایت را بشمار دانشمندان اعلام کرده اند که انجام ۳۸۰۰ تا ۹۸۰۰ قدم در روز خطر ابتلا به زوال عقل را بین ۲۵ تا ۶۲ درصد کاهش می دهد. با این حال بیان شد که سرعت قدم زدن به اندازه تعداد قدم ها مهم است.

طبق یک مطالعه جدید، برای کاهش خطر زوال ذهنی، باید روزانه بین ۳۸۰۰ تا ۹۸۰۰ قدم بردارید. این مطالعه نشان داد که افراد ۴۰ تا ۷۹ ساله که ۹۸۲۶ قدم در روز برمی‌داشتند، ۵۰ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به زوال عقل در طی هفت سال بودند.
علاوه بر این، افرادی که با بیش از ۴۰ قدم در دقیقه راه می رفتند، تنها با ۶۳۱۵ قدم در روز، توانستند خطر ابتلا به زوال عقل را تا ۵۷ درصد کاهش دهند. این مطالعه نشان داد که حتی افرادی که حدود ۳۸۰۰ قدم در روز با هر سرعتی راه می‌رفتند، ۲۵ درصد کمتر در معرض خطر زوال عقل بودند.
بورخا دل پوزو کروز، یکی از نویسندگان این مطالعه که در مجله علمی JAMA Neurology منتشر شده است، گفت: «در واقع، این پیامی است که پزشکان می توانند برای ایجاد انگیزه در افراد مسن بسیار کم تحرک استفاده کنند. حتی افرادی که انگیزه زیادی ندارند و تناسب اندام کمتری دارند می توانند روزانه حدود ۴۰۰۰ قدم بردارند. افراد فعال تر و تناسب اندام باید ۱۰ هزار قدم را هدف قرار دهند که حداکثر تأثیر را ببینیم.
با این حال، این مطالعه نشان داد که بیشترین کاهش در خطر زوال عقل با انجام ۱۱۲ قدم در دقیقه به مدت ۳۰ دقیقه در روز، با ۶۲ درصد رخ می دهد.
در این مطالعه بیان شد که برای افرادی که می خواهند خطر ابتلا به زوال عقل خود را کاهش دهند مهم است که روی سرعت راه رفتن خود برای مسافتی که پیاده روی می کنند تمرکز کنند.
Ozioma Okonkwo، یکی از محققان، گفت: «اگرچه ۱۱۲ قدم در دقیقه یک پیاده روی نسبتاً سریع است، اما ۱۱۲ عددی بسیار قابل تماشاتر و کمتر ترسناک تر از ‘۱۰k’ برای بیشتر افراد است، به خصوص اگر آنها از نظر بدنی فعال نیستند یا فعال نیستند. کافی.”
ل پوزو کروز گفت: “ما موافقیم که این یک یافته بسیار جالب است. هدف ما نشان دادن اهمیت سرعت گام در کنار تعداد گام‌ها است. این فناوری می‌تواند برای نظارت نه تنها بر تعداد گام‌ها بلکه سرعت نیز استفاده شود. و به همین دلیل است که چنین محاسباتی را می توان برای ساعت های هوشمند اعمال کرد.» .
توجه: قبل از شروع هر برنامه ورزشی جدید با پزشک خود مشورت کنید.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا