احتمال حضور درازمدت ارتش آلمان در خاورمیانه

کوکچه پرس54 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷ بعد از ظهر

احتمال حضور درازمدت ارتش آلمان در خاورمیانه به گفته وزیر دفاع آلمان حضور نظامیان آلمانی در اردن و عراق تابع وضعیت این کشورهاست. او حضور درازمدت ارتش کشورش در منطقه را ممکن می‌داند.روز یکشنبه ۲۵ شهریور (۱۶ سپتامبر) اورزولا فون در لاین برای سرکشی به نظامیان آلمانی در اردن و عراق و همچنین دیدار با همتای عراقی خود، به این دو کشور رفت. در این سفر کارشناسان نظامی احزاب موجود در پارلمان آلمان وزیر دفاع کشورشان را همراهی می‌کنند.

در مقر نظامیان آلمان در اردن، یک افسر آلمانی از خانم فون در لاین پرسید که آیا دولت برای حضور درازمدت ارتش آلمان در منطقه برنامه‌هایی دارد یا خیر. سیاستمدار وابسته به حزب دموکرات مسیحی آلمان ضمن تاکید بر اینکه «ابتدا باید ماموریت فعلی را به پایان برسانیم» گفت، حضور درازمدت نظامیان کشورش در منطقه خارج از تصور نیست.

او افزود که چنین اقدامی تابع وضعیت منطقه است و اینکه تا چه حد وجود آلمانی‌ها در آنجا لازم باشد.

در یک پایگاه نظامی در شرق اردن حدود ۳۰۰ کارشناس نظامی آلمانی، چهار هواپیمای تجسسی تورنادو و یک هواپیمای ویژه سوخت‌رسانی مستقر هستند. ماموریت آنها در چارچوب مبارزه با داعش در عراق و سوریه تعریف شده است.

پارلمان آلمان پس از حمله‌های تروریستی پاریس در سال ۲۰۱۵ تصمیم گرفت، از فرانسه و ائتلاف بین‌المللی در مبارزه علیه داعش پشتیبانی کند.

کمک به بازسازی عراق

وزیر دفاع آلمان از اردن به عراق رفت و با همتای عراقی خود، عرفان الحیالی، دیدار و گفت‌وگو کرد.

فون در لاین در بغداد اظهار داشت که گروه تروریستی داعش از نظر نظامی تقریبا شکست خورده اما مبارزه با این گروه باید تا مدتی ادامه یابد.

او بر اهمیت بازسازی عراق و ایجاد ثبات در این کشور نیز تاکید ورزید.

به گفته‌ی فون در لاین، آلمان برای کمک‌ به عراق تا زمانی که دولت این کشور بتواند به تنهایی اداره امور را در دست بگیرد، آماده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ارتش آلمان در عراق با ۱۲۵ کارشناس نظامی حضور دارد که قرار است وظایف آنان تحت عنوان "تقویت توانایی‌ها" تغییر کند.

ماموریت این افراد آموزش پیشمرگه‌های کرد در شمال این کشور بود اما اکنون آموزش نیروهای دولت مرکزی عراق نیز به وظایف آنان اضافه شده است.

در سال‌های اخیر کارشناسان نظامی آلمانی در اربیل حدود ۱۸ هزار پیشمرگه را آموزش داده‌اند. تا پایان سال ۲۰۱۶ آلمان برای نیروهای کرد جنگ‌افزار نیز ارسال می‌کرد. منبع: دویچه وله فارسی احتمال حضور درازمدت ارتش آلمان در خاورمیانه

۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۳۹۷-۰۶-۲۵
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس