جهانخبر و گزارش

احتمال ۲ برابری کشته شدن سربازان انگلیسی در مقایسه با سربازان آمریکایی در افغانستان

طبق تحقیقی که به بررسی مقیاس فداکاری متحدان ناتو طی دوره جنگ ۲۰ ساله می‌پردازد، احتمال کشته شدن سربازان بریتانیایی و کانادایی دو برابر بیشتر از همتایان آمریکایی آن‌ها بوده است.

به گزارش کوکچه به نقل از روزنامه گاردین، تحقیقی که روز چهارشنبه توسط “پروژه هزینه‌های جنگ” دانشگاه “براون” منتشر شده نشان داد، بریتانیا در قالب کمک اقتصادی و بشری به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی نیز دارای سهم بیشتری نسبت به آمریکا بوده است.

اگرچه ایالات متحده در مقایسه با دیگر اعضای نیروی‌های بین‌المللی کمک به امنیت (آیساف)، با اختلاف بیش‌ترین تعداد مرگ‌ومیر را در دوره‌های مطلق متحمل شده است- ۲ هزار و ۳۱۶ سرباز آمریکایی بین سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۷ (سال‌های مورد مطالعه) کشته شده‌اند-، احتمال اینکه سربازان بریتانیایی و کانادایی اعزام شده به افغانستان کشته شوند، بیشتر بوده است.

“جیسون دیویدسون”، نویسنده این گزارش و استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل در دانشگاه “مری واشنگتن” بیان کرد علت نرخ نسبتاً بالای کشته شدن بریتانیایی‌ها، استقرار آن‌ها در ولایت پرمناقشه هلمند و غیاب اخطارهایی بود که درگیری سربازان در جنگ را محدود کند.

این یافته‌ها همچنین تکرار تحقیق‌ گروه “اقدام برای خشونت مسلحانه” مستقر در بریتانیا است که نشان داده بود سربازان انگلیسی نسبت به همتایان آمریکایی خود، ۱۲ درصد بیشتر احتمال کشته شدن در جنگ کلی “مبارزه با تروریسم” در عراق و افغانستان را داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا