سلامتی

اختلالات چشمی می تواند نشانه 5 بیماری جدی باشد

می گویند چشم آینه روح است. آیا می دانستید که چشمان شما منادی بسیاری از بیماری هاست که از آنها بی خبر هستید؟Göz rahatsızlıkları 5 ciddi hastalığın habercisi olabilir

اگر مشکلاتی مانند سوزش، قرمزی یا زرد شدن چشمان خود را تجربه می کنید، ممکن است فکر کنید که این مشکل ناشی از چشمان شماست. با این حال، کارشناسان استدلال می کنند که شما می توانید اولین علائم برخی از بیماری ها را در چشم ها تشخیص دهید.

دکتر راشل وارد می گوید برخی از علائمی که در چشمان شما ظاهر می شود می تواند نشانه ای از 5 بیماری جدی باشد:

تورم سفید یا زرد
اگر برجستگی های سفید یا زرد روی پلک ها یا اطراف بینی خود دارید، ممکن است کلسترول بالایی داشته باشید. اگر چنین علائمی دارید، ممکن است بخواهید کلسترول خود را بررسی کنید.

چشم های زرد

اگر سفیدی چشم شما زرد شود، ممکن است سطح بیلی روبین در خون شما بالا باشد. زردی چشم ها که می تواند نشانه زردی باشد، می تواند نشانه عفونت ریه، سنگ کیسه صفرا یا سرطان نیز باشد.

رگهای روشن چشم

هنگامی که پلک خود را پایین می آورید، باید یک رگ قرمز یا صورتی ببینید. اگر ارزش خون شما پایین است، ممکن است از کم خونی رنج ببرید. کم خونی که در زنان شایع تر از مردان است، ناشی از کمبود آهن است.

اختلال بینایی

اگر متوجه شدید که بینایی شما برخی از نقاط را از دست داده است، ممکن است در معرض خطر سکته مغزی باشید. بخشی از مغز شما که با بینایی سروکار دارد، زمانی که شما فلج می شوید تحت تاثیر قرار می گیرد.

برآمدگی چشم

چشم هایی که به نظر می رسد بیرون زده می توانند نشانه پرکاری تیروئید باشند. از هر 3 نفر مبتلا به پرکاری غده تیروئید 1 نفر مشکلات چشمی دارد.

 

دکمه بازگشت به بالا