جامعهجهانخبر و گزارشمهاجرت

اداره مهاجرت ترکیه: ۴۴ هزار و ۷۸۶ شهروند افغانستان با ۱۸۶ پرواز چارتر اخراج شدند

اداره مهاجرت ترکیه اعلام کرد: 44 هزار و 786 شهروند افغانستان با 186 پرواز چارتر به افغانستان و 10 هزار و 229 با پروازهای برنامه‌ریزی شده به کشورشان بازگردانده شدند و 8 هزار و 114 مهاجر غیرقانونی به پاکستان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری کوکچه و بر اساس گزارش اداره مدیریت مهاجرت ترکیه، تعداد مهاجران غیرقانونی اخراج شده در ۸ ماه اول سال به ۷۵۶۷۸ نفر افزایش یافته است، در حالی که میانگین موفقیت اخراج کشورهای اروپایی ۱۰ درصد است، نرخ موفقیت اخراج ترکیه ۶۷ نفر است. درصد در تمام اروپا گزارش شده است که پشت سر گذاشته است.

226 Afgan göçmen daha sınır dışı edildi - Haberindoğrusu

در بیانیه اداره مدیریت مهاجرت ترکیه آمده است که در چارچوب مبارزه با مهاجرت غیرقانونی، در سال جاری از ورود ۲۰۴ هزار و ۹۶۶ مهاجر غیرقانونی به ترکیه جلوگیری شده است.

در این اطلاعیه آمده است: در نتیجه بازرسی و عملیات انجام شده برای دستگیری افرادی که به صورت غیرقانونی وارد ترکیه شده اند، تعداد مهاجران غیرقانونی غیرقانونی دستگیر شده ۱۵۸ هزار و ۵۲۵ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

Afganistan uyruklu 131 göçmen sınır dışı edildi | Independent Türkçe

در این بیانیه آمده است که طی ۸ ماه از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۵ هزار و ۶۷۸ مهاجر غیرقانونی از تمامی ملیت ها اخراج شده اند و تعداد اخراج ها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴۳ درصد افزایش داشته است.

در این بیانیه آمده است: «تعداد اخراج‌ها برای اتباع خارجی با ملیت افغانستان ۱۵۰ درصد، برای خارجی‌های با ملیت پاکستانی ۶۱ درصد و برای اتباع خارجی با ملیت‌های دیگر ۱۸۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است. تعداد مهاجران غیرقانونی اخراج شده‌اند. از سال ۲۰۱۶ به ۴۰۱ هزار و ۱۸۷ رسیده است.”

Afganistan uyruklu 136 düzensiz göçmen ülkelerine gönderildi - Son Dakika  Haberleriدر این بیانیه آمده است که ۴۴ هزار و ۷۸۶ شهروند افغانستان  با ۱۸۶ پرواز چارتر به افغانستان و ۱۰ هزار و ۲۲۹ با پروازهای برنامه‌ریزی شده به کشورشان بازگردانده شدند و ۸ هزار و ۱۱۴ مهاجر غیرقانونی به سلامت به پاکستان منتقل شدند. ۲ پرواز چارتر و پروازهای برنامه ریزی شده به کشورش گزارش شده است.

4 Günde 908 Afgan Malatya'dan Ülkelerine Gönderildi - Malatya Haber

این بیانیه با تاکید بر اینکه در ترکیه که در سال‌های اخیر تحت فشار شدید مهاجرت غیرقانونی بوده است، بازگشت‌ها با موفقیت بسیار بالاتر از میانگین اروپایی انجام شده است، به موارد زیر اشاره شد:

اگرچه در سال ۲۰۲۱، ۶۹۶۳۵۵ مهاجر غیرقانونی در کشورهای اتحادیه اروپا شناسایی شد، اما تنها ۷۳.۳۰ درصد از آنها اخراج شدند. بنابراین، میانگین موفقیت اخراج کشورهای اروپایی ۱۰ درصد بود. بر اساس کشور، میزان موفقیت اخراج در کشورهای اروپایی ۹ درصد بود. آلمان (۱۰۷۸۵ از ۱۲۰۲۸۵ مهاجر غیرقانونی اخراج شدند)، ۲۴ درصد در بلژیک (۲۶۵۵ از ۱۰۸۸۵ مهاجر غیرقانونی)، ۱۸ درصد در یونان (۶۰۰۰ از ۳۸۱۵ مهاجر غیرقانونی) و ۸۱۸۰ درصد از آنها اخراج شدند. اتریش (۴۴۸۰ از ۳۸۴۱۰ مهاجر غیرقانونی اخراج شدند) با کسر مراحل اخراج در مراکز اخراج و دستگیری های مکرر، این رقم به ۶۷ درصد افزایش یافت.

Afganistan uyruklu 542 kişi sınır dışı edilecek

در این بیانیه آمده است که تعداد مهاجران غیرقانونی اخراج شده از ابتدای سال در ترکیه به ۷۵ هزار و ۶۷۸ نفر افزایش یافته است، در حالی که میانگین موفقیت اخراج کشورهای اروپایی ۱۰ درصد است، کشور ما کل اروپا را پشت سر گذاشته است. با نرخ موفقیت اخراج ۶۷ درصد.” ارزیابی انجام شد.

Avrupa ülkelerine Afganlar için çağrı: Sınır dışı uygulamalarını derhal  durdurun!

در بیانیه ریاست مدیریت مهاجرت آمده است که تعداد مراکز انتقال به ۳۰ مرکز و ظرفیت آنها به ۲۰ هزار و ۵۴۰ مرکز افزایش یافته است. بدین ترتیب، در این بیانیه با اشاره به اینکه ترکیه از ظرفیت مراکز حذف در تمامی کشورهای اروپایی پیشی گرفته است، گفت: در حال حاضر ۱۷ هزار و ۵۶۹ خارجی از ۹۱ ملیت مختلف (۵ هزار و ۲۵۹ پاکستانی، ۳ هزار و ۸۸۸ نفر افغانستان و ۸ هزار و ۴۲۲ نفر هستند. در مراکز اخراج ما). اطلاعات گنجانده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا