خبر و گزارش

ادامه درگیری‌ها در بلخاب؛ منابع محلی: آمار تلفات طالبان به ۲۰ نفر افزایش یافته است

منابع محلی در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل می‌گویند که در دومین روز درگیری میان نیروهای طرفدار مولوی مهدی مجاهد و طالبان در این ولسوالی، آمار تلفات طالبان به ۲۰ کشته و ۳۵ زخمی افزایش یافته است.

یک منبع معتبر امروز (جمعه، ۳ سرطان) به «اطلاعات روز» گفت که از نیروهای مردمی در بلخاب نیز تاکنون سه نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده‌اند. به‌گفته‌ی منبع، سه نفری که قبلا به‌عنوان اسیر نیروهای مردمی نزد طالبان گزارش شده بود، افراد انتحاری خود این گروه بوده‌اند.

همزمان با این، منابع در بلخاب می‌گویند که درگیری شدید صبح امروز در ساحه‌ی «قم‌کوتل» از سر گرفته شده و چرخبال‌های طالبان در فضای بلخاب گشت‌زنی دارند.

به‌گفته‌ی این منابع، طالبان تمام راه‌های مواصلاتی بلخاب را مسدود کرده و به هیچ کسی، حتا به غیرنظامیان اجازه‌ی رفت‌وآمد نمی‌دهند.

منابع در عین حال می‌گویند که باشندگان بلخاب نگران تحریم اقتصادی از سوی طالبان هستند و همزمان، قیمت‌ها در این ولسوالی نیز افزایش یافته است.

به‌گفته‌ی این منابع، دکان‌داران بلخاب تصمیم گرفته‌اند که اموال دکان‌های‌شان را کم‌تر به فروش برسانند تا نیروهای مردمی با کمبود منابع مواجه نشوند.

درگیری در ولسوالی بلخاب روز گذشته آغاز شد. حمله نخست از سوی طالبان صورت گرفته است. نزدیکان مولوی مهدی ادعا دارند که تاکنون در چندین ساحه حمله را عقب زده و چندین عراده موتر و هاموی طالبان را تخریب و یا به غنیمت گرفته‌اند.

منابع می‌گویند که رئیس ستاد ارتش طالبان و فرماندهان قول اردوهای بلخ و هرات نیز در سرپل هستند و وضعیت امنیتی را از نزدیک زیر نظر دارند.

طالبان تاکنون در مورد درگیری در بلخاب چیزی نگفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا