خبر و گزارشدیپلماسی

ادیب فهیم، سرپرست وزارت امور خارجه می‌شود

قرار است به زودی «ادیب فهیم» پسر مارشال فهیم به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه شود و وزارت کشور افغانستان نیز به تیم اشرف غنی سپرده شود.

اختلافات عبدالله و اشرف غنی از دو دور برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و تشکیل حکومت مشارکتی همچنان وجود دارد و در مواردی مانند برکناری وزیر کشور افغانستان تشدید می‌شود اما ظاهرا درباره انتصابات جدیدی به توافق رسیده‌اند.

اختلافات عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه و اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان بر سر برکناری «مسعود اندرابی» وزیر کشور حل شده است.

قرار است به زودی «ادیب فهیم» پسر مارشال فهیم به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه شود و وزارت کشور افغانستان نیز به تیم اشرف غنی سپرده شود.

اختلافات بر سر برکناری وزارت کشور افغانستان حل شده است که عبدالله در ازای دادن وزارت کشور به تیم اشرف غنی، وزارت امورخارجه افغانستان را تحویل می‌گیرد.

در نتیجه حل این اختلافات، عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان پذیرفته است که ادیب فهیم به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه این کشور منصوب شود.

گفته می‌شود که عبدالله پیش از این «سید منصور سادات نادری» و «مصطفی مستور» را برای وزارت امور خارجه افغانستان پیشنهاد کرده بود؛ اما طرفین درباره ادیب فهیم به توافق رسیدند.

ادیب فهیم معاونت امنیت ملی و معاونت ریاست اقتصادی وزارت امور خارجه افغانستان را در کارنامه خود دارد.

رئیس جمهور افغانستان، در 29 اسفند سال گذشته (حدود دو هفته قبل)، پس از برکناری «مسعود اندرابی»، وزارت کشور را به «حیات الله حیات» سپرد.

با این حال، عبدالله ضمن مخالفات با این انتصاب، تاکید کرد که چنین کاری خلاف تفاهم سیاسی امضا شده طرفین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا