جامعهجهانخبر و گزارش

ارتش پاکستان همزمان با مذاکرات صلح در کابل از کشتن ۲ فرمانده تحریک طالبان خبر داد

درحالیکه گزارش‌ها حاکی از جریان مذاکرات صلح ارتش پاکستان و تحریک طالبان به میزبانی طالبان افغانستان است، ارتش این کشور از کشتن دو نفر از فرماندهان این گروه شبه‌نظامی خبر می‌دهد.

ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور دو نفر از «مهمترین و تحت تعقیب‌ترین» اعضای تحریک طالبان پاکستان را در وزیرستان شمالی کشتند.

در بیانیه آمده است که نیروهای امنیتی و اعضای تحریک طالبان در منطقه «بویا» منطقه به تبادل آتش پرداختند که طی آن «فرمانده رشید» ملقب به «جابر» و «عبدالسلام» با نام مستعار «چمتو» کشته شدند.

ارتش پاکستان درحالی از کشته شدن دو فرمانده تحریک طالبان خبر می‌دهد که دو طرف به مناسبت عید فطر آتش‌بس ۱۰ روزه اعلام کرده بودند و پس از آن نیز در توافقی جهت برگزاری مذاکرات صلح آتش‌بس را تا ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت) تمدید کرده بودند.

این درحالی است که دو طرف تیم‌هایی را برای مذاکرات صلح به میزبانی هیئت حاکمه افغانستان به کابل فرستاده‌اند و گفته می‌شود ژنرال «فیض حمید» رئیس سابق سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آی‌اس‌آی) و فرمانده کنونی ارتش این کشور در پیشاور برای گفت‌وگو با نمایندگان تحریک طالبان پاکستان به کابل آمده است.

پیش از این نیز منابع خبری در پاکستان اعلام کرده بودند که دولت اسلام‌‌آباد «مسلم خان» و «محمود خان» از رهبران ارشد تحریک طالبان پاکستان را با هدف باز نگه داشتن در گفت‌وگوها به هیئت حاکمه افغانستان تحویل داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا