جهان

اروپا می خواهد دارایی های مسدود شده روسیه را مصادره کند

اتحادیه اروپا قصد دارد ذخایر بانک مرکزی روسیه را به میزان 300 میلیارد یورو که به دلیل جنگ مسدود شده و 19 میلیارد یورو از دارایی های مسدود شده الیگارش های روسیه را مصادره کند.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا (EU) ویدئویی را در مورد جنگ روسیه و اوکراین در حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

فون در لاین گفت: “روسیه باید خسارت مالی را بپردازد” و گفت که ضرری که اوکراین تاکنون متحمل شده است 600 میلیارد یورو برآورد شده است.

فون در لاین گفت: «روسیه و الیگارش‌هایش باید خسارتی را که به اوکراین وارد کرده جبران کنند و هزینه‌های بازسازی کشور را متقبل شوند.»

فون در لاین با تاکید بر اینکه ابزاری برای پرداخت هزینه روسیه در اختیار دارند، اظهار داشت که 300 میلیارد یورو از ذخایر بانک مرکزی روسیه را مسدود کرده اند و الیگارش های روسیه 19 میلیارد یورو پول را مسدود کرده اند.

“جنایت روسیه بدون مجازات نخواهد ماند”

فون در لاین گفت: «ما با شرکای خود می توانیم ساختاری ایجاد کنیم که این سرمایه ها را مدیریت کرده و در کوتاه مدت با آنها سرمایه گذاری کند.

فون در لاین با اشاره به اینکه می‌توانند از درآمدهای ساختار مذکور برای اوکراین استفاده کنند، گفت: «وقتی تحریم‌ها برداشته شد، باید از این بودجه برای جبران همه آسیب‌هایی که روسیه به اوکراین وارد کرده است استفاده کرد. ما روی یک توافق بین المللی با شرکای خود کار خواهیم کرد.”

فون در لاین با اشاره به اینکه آنها می توانند راه های قانونی برای دستیابی به این هدف را با شرکای بین المللی پیدا کنند، گفت: “جنایات وحشتناک روسیه بدون مجازات نخواهد ماند.”

دکمه بازگشت به بالا