اقتصادجهانسبک زندگیعکس

از برنامه تلویزیونی کشتی زنان تا ساخت پارک آبی: ۱۰ برنده قرعه کشی و سرمایه گذاری آنها

Kadınların güreştiği TV programından su parkı inşasına: Piyangoda büyük ikramiyeyi kazanan 10 kişi ve yaptıkları yatırımlar

“اگر برنده جکپات شوید چه کار می کنید؟” یک فرد ناشناس در ایالت ایلینوی آمریکا برنده جکپات ۱.۲۸ میلیارد دلاری Mega Millions در جمعه گذشته شد که هفته هاست برنده شده است و احتمالاً شبانه روز به پاسخ آن فکر می کند. برنده شدن جکپات می‌تواند راه را برای بسیاری از فرصت‌های رضایت‌بخش، هم از نظر مالی و هم از نظر اخلاقی، به روی مردم باز کند تا خانه رویایی خود را بخرند، کسب‌وکاری را که به آن علاقه دارند راه‌اندازی کنند یا به نیازمندان اهدا کنند. با این حال، اغلب دیده می شود که برندگان قرعه کشی به سرعت پول خود را هدر می دهند. در اینجا کارهایی است که برندگان لاتاری انجام می دهند، از ساخت یک برنامه تلویزیونی که در آن زنان کشتی می گیرند، تا ساختن یک پارک آبی، تا خرید خانه جدید از کاشت سینه…

جان لیندا کوتی که در سال ۲۰۱۱ در نیویورک آمریکا برنده جکپات ۲۸.۷ میلیون دلاری Mega Millions شد، یک پارک آبی ساخت تا نام خانواده خود را زنده نگه دارد. پارک اسپری در جزیره سبز هنوز در حال فعالیت است و توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند.
به گزارش هافینگتون پست، باب ارب، فعال کانادایی حشیش، در سال ۲۰۱۲ پس از خرید بلیط بخت آزمایی در راه مراسم خاکسپاری پدرش در کلگری، ۲۵ میلیون دلار درآمد کسب کرد. برب، یک کارگر فصلی ساختمانی، به کار خود ادامه داد و حقوق خود را به بانک مواد غذایی اهدا کرد. او برخی از برنده های لاتاری خود را به ۴۲۰ Day اهدا کرد، رویدادی سالانه که از قانونی سازی ماری جوانا حمایت می کند.
یک صاحب کسب و کار در انگلیس به نام نایجل ویلتز در سال ۲۰۱۴ یک میلیون پوند درآمد داشت. او پول را بین ۱ نفر از اعضای خانواده تقسیم کرد و به دور دنیا سفر کرد.
جاناتان وارگاس از ایالات متحده در سال ۲۰۰۸ برنده لاتاری پاوربال به مبلغ ۳۵.۳ میلیون دلار شد. وارگاس که در آن زمان ۱۹ ساله بود، با درآمد خود برنامه کشتی کج زنانه را ایجاد کرد. این برنامه یک سال به طول انجامید و بیشتر به عنوان یک برنامه تلویزیونی دیده می شد که در آن زنان عینیت می یابند تا یک برنامه ورزشی. CBS News قبلاً گزارش داده بود که وارگاس همچنین می خواست یک برنامه تلویزیونی واقعی بر اساس این برنامه بسازد.
لارا بریتانیایی و راجر گریفیث ۱.۸ میلیون پوند در لوتو در سال ۲۰۰۶ برنده شدند. این زوج از درآمد خود برای خرید خانه رویایی خود به مبلغ ۶۷۰۰۰۰ پوند استفاده کردند. خانواده گریفیث همچنین یک پورشه و دو ملک دیگر را خریداری کردند و در بازار سهام سرمایه گذاری کردند. متأسفانه، شش سال بعد، هر پنی از ثروت آنها از بین رفته است.
در انگلستان، سارا کاکینگز زمانی که در سال ۲۰۰۵ برنده جایزه بزرگ ۳ میلیون پوندی شد، دانشجوی مددکاری اجتماعی بود. کوک ها با پرداخت هزینه خانه جدید، تعطیلات و ماشین والدین خود، عزیزان خود را خوشحال کردند. او با پرداخت هزینه های بزرگ کردن سینه خواهرش، برادرش را از این وضعیت بیرون نگذاشت.
در ایالت نیوجرسی ایالات متحده، Evelyn Adams در سال های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۶ در مجموع ۵.۴ میلیون دلار درآمد داشت. آدامز با احساس خوش شانسی، درآمد خود را به میزها و ماشین های بازی در آتلانتیک سیتی برد. او شانس خود را هل داد. این زن در سال ۲۰۱۶ شکست خورده بود و پس از از دست دادن تمام درآمد خود در قمار شروع به زندگی در یک پارک کرد.
در انگلستان، ویوین نیکلسون در سال ۱۹۶۱ از طریق شرط بندی فوتبال به ثروت زیادی دست یافت. او صاحب ثروتی بالغ بر ۱۵۲ هزار و ۳۰۰ پوند شد که به ارزش امروز ۳ میلیون پوند ارزش دارد. او بلافاصله لباس های مختلفی را از برند مد لوکس Harrods سفارش داد، چندین ماشین لوکس خرید و به سراسر ایالات متحده آمریکا و اروپا سفر کرد. از سال ۲۰۱۶، کمد لباس او پر از لباس های مد لباس بود، اما کیف پولش خالی بود.
پس از جمع آوری ۱۸ میلیون دلار در سال ۱۹۹۳، یک کلاه گیس ساز کره جنوبی کمک مالی زیادی را برای حمایت از حزب دمکرات این کشور انجام داد.اما، برنده خوش شانس کمی بیش از حد خیریه در سال ۲۰۱۱ به دلیل کمک های مالی، کارت اعتباری و بدهی های قمار، چیزی نداشت.
چارلی لاگارد که به تازگی ۱۸ ساله شده بود، پس از برنده شدن در بخت آزمایی با اولین و تنها بلیط خود در کانادا، تا آخر عمر بین ۱ میلیون دلار یا ۱۰۰۰ دلار در هفته انتخاب کرد. لاگارد هفته ای هزار دلار را انتخاب کرد و گفت که می خواهد از آن پول برای مسافرت و تحصیل در عکاسی استفاده کند. لاگارد گفت یکی از بزرگترین آرزوهایش عکاسی در نشنال جئوگرافیک است.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا