جهانخبر و گزارشدیپلماسی

اعضای کنگره خواهان انتقال ۲۰ هزار کماندوی باقی‌مانده در افغانستان شدند

شماری از اعضای کنگره‌ی امریکا و سربازان پیشین ارتش این کشور، خواهان انتقال ۲۰ هزار کماندوی باقی‌مانده در افغانستان شده اند.

فاکس‌نیوز روز پنج‌شنبه (۱۶ جدی) به نقل از مقام‌های امریکایی گزارش داده که چهار ماه از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان گذشته است؛ اما هنوز هم حدود ۲۰ هزار کماندو که در افغانستان همکار امریکا بودند، باقی مانده اند.

بر اساس این گزارش، هرچند دولت امریکا ادعا می‌کند که حدود ۱۲۰ هزار شهروند افغانستان را از این کشور بیرون کرده؛ اما بیشتر افراد منتقل‌شده مترجمان و خانواده‌های‌شان نبوده اند.

اعضای کنگره و سربازان پیشین امریکایی، گفته اند که دولت جو بایدن هیچ برنامه‌ای برای انتقال کماندوها ندارد.

سربازان امریکایی، گفته اند که کماندوهای ارتش پیشین افغانستان، سهم بزرگی در جنگ داشته اند و تا آخرین لحظه‌ی عملیات تخلیه، تلفات وحشتناکی را متحمل شده اند.

مایک والتز، عضو کنگره، به فاکس‌نیوز گفته است که افراد طالبان در حال شکار کماندوها هستند.

از سویی هم، یک سرباز پیشین ارتش امریکا در افغانستان، گفته است که تا اکنون دست‌کم شش هزار کماندو با خانواده‌های‌شان از طریق هزینه‌های مالی تیمی به نام آناناس از افغانستان منتقل شده اند.

گفتنی است که در جریان عملیات تخلیه که در پانزدهم آگست سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز شد، هزاران نفر از افغانستان خارج شدند؛ اما بسیاری از این افراد واجد شرایط نبودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا