امرالله صالح: آفرین بر اقدامات والی ننگرهار

کوکچه پرس112 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۱ سنبله ۱۳۹۷ - ۳:۴۰ قبل از ظهر

به گزارش کوکچه، امرالله صلح از شخصیت های پرنفوذ کشور و از اعضای جنبش روشنایی و روند سبز افغانستان موقف حیات‌الله حیات والی ننگرهار را ستایش کرده و اعلام کرد : من صحبت های جناب والی ننگرهار را در ارتباط به برخورد قونسلگری پاکستان با افغانهای نیازمند به ویزه شنیدم.

وی در ادامه اضافه کرد که ما همه تجربه تحقیر شدن توسط همسایگان خویش را داریم. هیچ استثنا در میان مردم افغانستان وجود ندارد. ایجاد هیاهو در مقابل دروازه قونسلگری و پا گذاشتن به کرامت انسانی متقاضیان درین عصر که با یک ابتکار کوچک میشود نظم را در بیرون قونسلگری برقرار ساخت عمدی و محاسبه شده است.

آقای صالح خاطر نشان کرده که انها میخواهند نشان دهند که شما ملت با همه دعوای تاریخ ، غیرت و افتخارات چیزی به جز از همین گدایان در و دربار ما نیستید.

سفارت پاکستان در کابل گفته است که قونسل‌گری این کشور در شهر جلال‌آباد را به دلیل امنیتی و مداخله والی ننگرهار مسدود کرده و تا زمانی که این مشکلات برطرف نشود، این قونسل‌گری بسته خواهد بود.

این سیاست مدار  مخالف دولت کابل تصریح کرد که من به شهامت والی صاحب حیات‌الله حیات آفرین میگویم. قیمت اخذ ویزه نباید عزت و کرامت هموطنان ما باشد. این حق والی است که در تنظیم مردم و ایجاد نوعی از نظم در بیرون قونسلگری برای متقاضیان ویزه مداخله کند.

به گفته امرالله صالح این مداخله در امور داخلی سفارت پاکستان نیست بلکه حراست از عزت و کرامت مردم ماست. از شهامت والی ننگرهار ستایش و حمایت کنیم و او را تنها نگذاریم.

رییس پیش امنيت ملي اظهار داشت: ببیایید صدا بالا کنیم که نباید هیچ کشوری بخود حق دهد که بخاطر ویزه ما را تحقیر کنند. برای شنیدن نخیر و بلی نباید ساعت ها مردم ما در خیابان مانند گدایان بایستند. والی صاحب ما از تو حمایت می نماییم. آفرین.

گفتنی است حیات‌الله حیاتوالی ننگرهار به اظهارات سفارت پاکستان در افغانستان در رابطه به دخالت او در امور کاری قونسل‌گری پاکستان در شهر جلال‌آباد واکنش نشان داده است.

حیات‌الله حیات، والی ننگرهار گفته که تنها خواسته جلو رشوه‌ستانی در قونسل‌‌گری پاکستان در شهر جلال‌آباد را بگیرد.

۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۱۳۹۷-۰۶-۱۱
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس