اقتصادخبر و گزارشدیپلماسی

امرالله صالح خطاب به طالبان: پاکستان به شما فقط «ماین‌سازی» یاد داده‌ است

معاون نخست اشرف غنی رئیس‌جمهور پیشین افغانستان در واکنش به سخنان شام گذشته نخست‌وزیر طالبان واکنش نشان داد.

امرالله صالح، معاون پیشین ریاست جمهوری افغانستان صفحه توییترش امروز (یکشنبه ۷ قوس) نگاشته است که پاکستان که تاکنون به طالبان فقط ماین و بمب‌سازی را یاد می‌داد و از آنها فقط به عنوان یک نیروی خراب کننده استفاده می‌کرد، اکنون نمی‌داند چطور آنها (طالبان) را حفظ کند.

به گفته آقای صالح، افغانستان از سال ۱۹۷۸ میلادی تاکنون همواره یک پروژه در بدل جایزه برای ارتش پاکستان بوده است، اما هم اکنون این اولین بار است که پاکستان می‌خواهد مستقیما از طالبان برای خود پول بسازد.

وی همچنان در واکنش به سخنان ملا محمدحسن آخند نخست‌وزیر طالبان نوشته است: «نکته کلیدی در صحبت‌های رئیس منتصب شده پاکستان در افغانستان، این بود که ما به شما وعده خوشبختی اقتصادی نداده‌ایم، و خودتان باید بروید برای گرسنگی تان دعا کنید”»

گفتنی است ملا محمدحسن آخند نخست‌وزیر حکومت طالبان شام گذشته طی یک فایل صوتی حدودا نیم ساعته برای اولین بار برای مردم افغانستان سخنرانی کرد.

رهبر طالبان با اذعان به مشکلات فعلی در افغانستان، اما گفت که طالبان وعده اقتصادی به مردم افغانستان نداده است و مردم باید از خداوند روزی را مطالبه کنند.

 

یک دیدگاه

  1. بعد از ادا سلام صالح صاحب

    شما باافغانستان مردم مجاهد پنجشیر و حتی برادر تان چی کردید تمام هست و بود از اسلحه تا پول نزد شما بود ولی یک انبار کاه باد باد شد چون الله از شما گشته گر نه یک جبه خورد سالها می جنگید
    خانه برادر خود را خراب اولاد شان را یتیم و در اخر شما سالم فرار کردید ما را رها نمایید به لحاظ الله دروغ و لاف نزنیذ
    مردم شما و امسال شما را شناخته نه تاب جنگ داریم ونه میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا