جامعهخبر و گزارشدیپلماسی

امرالله صالح: دست‌رسی آقازاده‌ها به هواپیماهای نظامی محدود شده است

به دنبال سقوط پی‌هم ولسوالی‌ها و تلاش نیروهای امنیتی برای بازپس‌گیری مناطق از دست‌رفته، امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، گفته است که به خاطر شکست‌دادن طالبان و تمرکز نیروهای هوایی به وظایف اصلی شان، دست‌رسی غیرضروری غیرنظامیان و آقازاده‌ها به هواپیماهای نظامی محدود شده است.

آقای صالح، روز سه‌شنبه -۸ سرطان- در برگه‌ی فیسبوکش نوشت: «این یکی از تصامیم بسیار معقول و مسلکی است که پس از ارزیابی عمیق وضعیت، روی دست گرفته شده است. بزرگ‌ترین اولویت امروز ما، شکست‌دادن طالب و حمایت همه‌جانبه از نیروهای ماست.»

این در حالی است که چند روز پیش، برخی از کاربران فیسبوک، نوشته بودند که ولی‌محمد احمدزی، رییس ستاد ارتش، در مکتوبی به نیروهای هوایی دستور داده که به زودی تمام پروازها و اجراآت نیروهای هوایی تحت نظر او اجرا خواهد شد و تا اطلاع بعدی، تمام پروازهای نظامی به شمول حملات تهاجمی و پروازهای لوژستیکی، متوقف شود.

به دنبال آن، فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع، به روزنامه‌ی صبح کابل گفت که به نیروهای هوایی، دستور داده شده تا در چنین شرایط حساس، از انتقال چهره‌های سیاسی و افراد غیرمسؤول، خودداری کنند؛ اما این موضوع، از سوی برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی، تحریف و دست به دست شده است.

با این حال، امرالله صالح نوشته است که در چند ساحه‌ی مشخص در شهر کابل که کوچه‌ها و پس‌کوچه‌های تنگ و غیرقابل ورود برای موتر وجود دارد، جنگ‌جویان طالب با استفاده از موترسایکل دست به ترور افراد دولتی زده اند.

آقای صالح، افزوده است که تا مهارکردن این تهدید، استفاده از موترسایکل -به جز از رستورانت‌هایی که غذا می‌رسانند و برای‌شان کارت ویژه داده می‌شود-، در شهر و ولسوالی‌های کابل ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا