جهانسلامتی

اولین مرگ در آسیا بر اثر آبله میمون در هند ثبت شد

این اولین مرگ ثبت شده در آسیا با اولین مرگ یک فرد بر اثر ویروس آبله میمون در هند بود. در حالی که دومین فرد در اسپانیا به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داد، گزارش شده است که اولین مرگ ناشی از ویروس آبله میمون در غنا ثبت شده است.

اولین مرگ در قاره آسیا بر اثر ویروس آبله میمون که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به عنوان اورژانس بهداشت عمومی بین المللی (PHEIC) اعلام شد، در هند رخ داد.

وینا جورج وزیر بهداشت ایالت کرالا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ویروس آبله میمون در یک مرد ۲۲ ساله در حالی که در ۱۹ جولای در امارات متحده عربی بود شناسایی شد.

جورج گفت که این فرد در ۲۱ ژوئیه بدون اطلاع مقامات در مورد بیماری خود وارد ایالت کرالا شد.

جورج با بیان اینکه فرد مورد نظر در تاریخ ۲۷ ژوئیه با شکایت تب بالا و تورم غدد لنفاوی به بیمارستان مراجعه کرد، گفت که این مرد جوان جوشی بر روی بدن خود نداشت، بنابراین پزشکان به آبله میمون مشکوک نشدند.

جورج با بیان اینکه حال بیمار بدتر شده بود، او را به دستگاه تنفس مصنوعی گذاشتند و خانواده مرد جوان در ۳۰ ژوئیه به مقامات گفتند که فرزندشان به ویروس آبله میمون مبتلا شده است، اظهار داشت که بیمار در همان روز فوت کرده است.

جورج وزیر بهداشت کرالا اعلام کرد که با مرگ این فرد، اولین مرگ ناشی از ویروس آبله میمون در این کشور ثبت شد.

جورج با بیان اینکه در نمونه های گرفته شده از این جوان پس از مرگ وی ویروس آبله میمون نیز یافت شد، گفت: ۲۰ نفر از افرادی که با این جوان در تماس بودند ایزوله شدند.

جورج اظهار داشت که در ۱۴ ژوئیه، فردی که برای اولین بار با وی ویروس در کشور شناسایی شد، سلامتی خود را به دست آورد.

این اولین مرگ در آسیا و چهارمین مورد در خارج از آفریقا به دلیل ویروس آبله میمون بود.

تاکنون ۴ مورد آبله میمون در هند شناسایی شده است که سه مورد آن در کرالا بوده است.
دومین مرگ در اسپانیا

در بیانیه ای که توسط وزارت بهداشت اسپانیا منتشر شد، گزارش شده است که یک مرد در ۳۰ ژوئیه بر اثر ویروس آبله میمون جان خود را از دست داده است.

در این بیانیه آمده است که این مرگ دومین مرگ در کشور و اروپا بر اثر ویروس آبله میمون است.

با مرگ فرد مورد نظر، سومین مرگ در خارج از آفریقا ثبت شد.

در اسپانیا که بالاترین مورد آبله میمون در جهان شناسایی شد، برای اولین بار در ۲۹ ژوئیه یک نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست داد، این اولین مرگ در اروپا و دومین مرگ در خارج از آفریقا بود.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اپیدمی آبله میمون را که همچنان در سراسر جهان، به ویژه در اروپا گسترش می‌یابد، به عنوان یک اورژانس بین‌المللی بهداشت عمومی (PHEIC) در ۲۳ جولای اعلام کرد.

در بیانیه سازمان جهانی بهداشت در ۲۷ ژوئیه، بیش از ۱۸ هزار مورد از ۷۸ کشور تایید شده است که ۷۰ درصد موارد در منطقه اروپا و ۲۵ درصد در منطقه قاره آمریکا مشاهده شده است.

اولین مرگ ناشی از ویروس مونکلووو در گانا ثبت شد

در غنا، اولین مرگ ناشی از ویروس آبله میمون (Monkeypox) گزارش شده است.

مدیر بهداشت شهرستان شرق علیا دکتر امانوئل کوفی زوتسی اظهار داشت که یک بیمار که در ۲۲ ژوئیه در استان به ویروس آبله میمون مثبت شده بود، در ۲۶ جولای فوت کرد.

دزوتسی اظهار داشت: ۱۳ نفر از افرادی که بیمار با آنها در تماس بودند، پیگیری شدند.

ویروس آبله میمون از ۸ خردادماه در ۳۳ نفر در کشور شناسایی شده است.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا