جهان

ایالات متحده با باران شدید و هوای گرم دست و پنجه نرم می‌کند

باران های شدید و گرما، که در سراسر ایالات متحده مؤثر است، همچنان بر زندگی تأثیر منفی می گذارد. خاطرنشان شد که حدود ۵۰۰ هزار خانه به دلیل طوفان بدون برق مانده اند، در حالی که دمای بالا ۱۰۰ میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است.

در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین اعلام شد که ۳ نفر از جمله یک پسر ۱۱ ساله که در سیل ناشی از بارندگی شدید گرفتار شده بودند در کانال زهکشی ناپدید شدند.

پلیس گفت: جستجو برای یافتن ۳ نفر که گمان می رود از یک خانواده باشند ادامه دارد.

گزارش شده است که سیل در ایالت های ایلینویز، ایندیانا، میشیگان و اوهایو به دلیل بارندگی شدید رخ داده و بسیاری از جاده ها به دلیل خسارات وارده به روی ترافیک بسته شده است.

به گزارش سایت “PowerOutage.us”، ثبت شده است که حدود ۵۰۰ هزار خانه در ایالت های شمال مرکزی این کشور بدون برق مانده اند که درختان و تیرهای آن بر اثر طوفان فرو ریخته است.

پارک ملی یلوستون بسته است

اعلام شد که ورودی و خروجی پارک ملی یلوستون در وایومینگ، یکی از مقاصد مکرر طبیعت گردان در آمریکا، به دلیل سیل ناشی از بارندگی شدید بسته شد.

خاطرنشان شد که جاده ها و پل های منتهی به پارک در مونتانا و وایومینگ به دلیل بارندگی شدید و همچنین آب شدن ناگهانی برف غیرقابل استفاده شدند و مردم ساکن در اطراف پارک و گردشگرانی که از پارک بازدید می کردند در این منطقه گیر افتادند.

سرویس ملی هواشناسی گزارش داد که رکورد سیل ۳.۵ متری که در سال ۱۹۱۸ در رودخانه یلوستون در کوروین اسپرینگز ثبت شده بود، دیروز با ۴.۲ متر شکسته شد.

در حالی که گردشگران و آمریکایی های گرفتار در پارک با هلیکوپتر تخلیه شدند، در تصاویر منعکس شده در رسانه های آمریکا مشاهده شد که خانه ها و پل های زیادی بر اثر سیل و رانش گل فرو ریخته است.

مقامات گزارش دادند که تاکنون تلفات جانی یا جراحتی گزارش نشده است و کار برای بازگشایی جاده های آسیب دیده ادامه دارد. گرما بر ۱۰۰ میلیون نفر تأثیر گذاشته است.

بخش‌های میانی ایالات متحده، از خلیج مکزیک تا شیکاگو، جایی که بسیاری از ایالت‌ها با باران‌های شدید دست و پنجه نرم می‌کنند، نیز با موج گرمای شدید فراتر از حد نرمال فصلی مواجه هستند.

مقامات هشدار دادند به دلیل موج گرمایی که حدود ۱۰۰ میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می دهد که در برخی نقاط به ۴۵ درجه سانتیگراد می رسد از بیرون نروید مگر اینکه ضروری باشد.

خاطرنشان می شود موج گرما در حال حرکت به سمت شرق در طول هفته آینده تأثیر خود را ادامه خواهد داد، این در حالی است که ایالت های کالیفرنیا و نیومکزیکو در غرب کشور به دلیل هوای خشک و گرم با آتش سوزی در جنگل ها دست و پنجه نرم می کنند.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا