جهانسبک زندگیعکس

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، نتوانست به پدرش کمک کند: من به پسرم افتخار نمی کنم

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk babasına yaranamadı: Oğlumla gurur duymuyorum, Tesla kullanmıyorum

ارول ماسک، پدر ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، در یک برنامه رادیویی که در آن حضور داشت، اظهارات جالبی کرد. ماسک ۷۶ ساله گفت که به پسرش، ثروتمندترین فرد جهان افتخار نمی کند و تسلا را رانندگی نمی کند. ماسک با بیان اینکه پسرش دچار سوءتغذیه است، همچنین از خسیس بودنش گلایه کرد. ارول ماسک وقتی از او پرسیده شد که ایلان ماسک هوش خود را از چه کسی به دست آورده است، پاسخ داد: “او ممکن است نبوغ خود را از شیرفروشی گرفته باشد که از در عبور کرده است.”

ارول ماسک، پدر ۷۶ ساله ثروتمندترین فرد جهان در برنامه رادیویی “کایل و جکی او شو” که در استرالیا پخش می شود صحبت کرد. ماسک گفت که خانواده‌اش «برای مدت طولانی» کارهای زیادی برای ایلان ماسک انجام داده‌اند و موفقیت پسرش به این دلیل است.

ماسک گفت: «فرزند شما یک نابغه است. این هوش را از کجا آورده است؟ او آنقدر چیزهای ارزشمند خلق کرده است که نمی توانید آن را از او بگیرید. آیا به پسرت افتخار می کنی؟” وی به این سوال اینگونه پاسخ داد:
این شغل من یا مایه (مادر ایلان ماسک) نیست. او ممکن است نبوغ خود را از شیرفروشی گرفته باشد که از در رد شد.»

ماسک پس از پاسخ طنز آمیز خود گفت: «می‌دانید، ما خانواده‌ای بوده‌ایم که برای مدت طولانی برای فرزندان خود کارهای زیادی انجام داده‌ایم، ما فقط شروع به انجام کارهای غیرعادی نکرده‌ایم. به همین دلیل است که من به پسرم افتخار نمی کنم.
با این حال، ماسک گفت که فرزندانش مدت‌هاست که «کارهای جالب» انجام می‌دهند و او هیچ پولی از پسر میلیاردر خود دریافت نکرده است. پدر خانواده ماسک گفت که منبع “غرور و شادی” برادر کوچکتر ایلان ماسک، کیمبال ماسک است. کیمبال ماسک ۴۹ ساله که یک سرآشپز و کارآفرین است، گروه رستوران های آشپزخانه نام دارد که رستوران هایی در کلرادو، شیکاگو، کلیولان، ممفیس و ایندیاناپولیس یک شرکت دارد. اگرچه کیمبال ماسک به اندازه برادر بزرگترش ایلان ماسک ثروتمند نیست، اما یک میلیاردر نیز هست.
ارول ماسک با ادعای اینکه ایلان ماسک از موفقیت تجاری خوشحال نیست، گفت: “او از پیشرفت ناامید است و این قابل درک است.”
از سوی دیگر، ارول ماسک با اشاره به عکس های برهنه ارول ماسک که اخیرا در قایق در یونان گرفته شده است، گفت که او پسرش را به خوردن سالم تر تشویق می کند.
ماسک گفت: “الون بدنی بسیار قوی دارد اما بد غذا می خورد. من میوه گارسینیا کامبوجیا را به او توصیه کردم (غذایی که می تواند به کاهش وزن بدون ورزش اضافی یا رژیم غذایی کمک کند).
از سوی دیگر، وقتی از ماسک پرسیده شد که آیا ماسک تسلا رانندگی می کند، او توضیح داد که به جای آن بنتلی، رولز رویس و مرسدس بنز رانندگی می کند.
ماسک با بیان اینکه پسرش هرگز به او پولی نداد، گفت: «ما خانواده بسیار مقتصد و خسیسی هستیم. اگر بخواهم چیزی خرج کنم باید ۱۰۰ جواب به سوال چرا بدهم. ایلان زندگی بسیار مقرون به صرفه ای دارد. او هر روز ساعت شش سر کار است. او گفت: “گاهی اوقات فکر می کنم او “خوکچه هندی” را به جای انسان به فضا می فرستد.”
علاوه بر اینها، ارول ماسک اضافه کرد که نگران است که ایلان ماسک در حال حاضر مجرد، زنی مانند همسر کیمبال ماسک، کریستیانا ویلی، پیدا نکند که حرفه خود را رها کند و خود را وقف خانواده اش کند.
از سوی دیگر، از ماسک در مورد رابطه او با دختر ناتنی ۳۴ ساله خود، جانا بزویدنهوت، که بعداً دو فرزند خردسال با او داشت، سؤال شد.
ماسک اظهار داشت که در دهه ۱۹۹۰ به مدت دو سال با مادر جانا ازدواج کرده بود و تا سال ۲۰۱۴ پس از طلاق آنها با Bezuidenhout ملاقات نکرد و با او صحبت نکرد و رابطه او با دختر خوانده اش بعداً به یک رابطه عاشقانه تبدیل شد.
وقتی یکی از برنامه نویسان رادیو از ارول ماسک پرسید که پس از حضور همسر سابقش در کنار دخترش چه واکنشی نشان می دهد، ماسک گفت: «با وجود ۴۲ سال اختلاف سنی، این کاملا طبیعی است. من واکنش ایلان و برادرانش را درک می کنم. آنها هنوز هم این وضعیت را کمی عجیب می دانند. چون جانا را خواهر خود می دیدند. با این حال، جانا خواهر ناتنی آنهاست.”
ارول ماسک و جانا بزویدنهوت دو فرزند مشترک دارند. ارول ماسک که در مجموع ۶ فرزند دارد، اخیراً بیانیه‌ای گفته است که “تنها دلیلی که ما در دنیا هستیم تولید مثل است”.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا