نگاه‌ها

بازی دو گانه ی طالبان

مشایخ غافل عرب در این روزها از خوشی در خود نمی گنجد که خلافت اسلامی در افغانستان حاکم شده است. گروه طالبان در دو سوی خط با مهارت بازیی را به راه انداخته اند که از یک طرف ایران رافضی و از جانب دیگر اعراب ناصبی را در حمایت از خود بسیج کنند. تا این دم کار آن ها نتیجه داده است.

طالبان با جمهوری اسلامی ایران روابط محکم بر قرار نموده اند اما، سران و عوامل آن ها برای عرب ها قصه را معکوس تعریف می کنند. آن ها می گویند که دشمن آشتی ناپذیر ایران اند و هرگز باب آشتی با این کشور را نمی گشایند.

در سیاق همکاری های طالبان با ایران و ایران با طالبان دیده می شود که برخی مشایخ سلفی در افغانستان به گونه مرموز و شاید بخاطر رضایت خاطر ایران، توسط عناصر طالبان ترور شدند. در همین راستا متصل به پیروزی گروه طالبان در هرات و سپس در کابل، بلافاصله، ستکرهای ویزای ورودی حکومت طالبان در ایران و حتی با ملامح و شمایل ایرانی چاپ و وارد خدمت شدند. این مسایل پانشانه های تقارب و نزدیکی طالبان با ایران اند.

شگفت آور اما، این که طالبان نشانی تاپه یعنی مهری را به بعضی مشایخ عرب فرستاده و ادعا کرده اند که نام “ابوبکر صدیق” در این مهر حک شده است. آن ها گفته اند که این کار عمدی و برای اذلال و اهانت ایرانی ها در مرز اسلام قلعه، صورت گرفته است. سخن اما، در این جا به پایان نمی رسد. طالبان بلکه ادعا نموده اند که اگر در پاسپورت های اتباع ایرانی به این مهر اهانتی صورت بگیرد، این پاسپورت ها و حاملان آن ها را می سوزانند!

حالا بیایید از خود بپرسیم که آیا طالبان چنین جرئتی را دارند و آیا می توانند در مقابل ایرانی ها این گونه برخورد نمایند و اگر چنین کنند، آیا ایران این جسارت را بی پاسخ می گذارد؟ اما، می گویند ” تا ابله در جهان است، مفلس در نمی ماند.”

در زیر نشانی مهر اصلی طالبان است که در آن هیچ نامی درج نشده است اما، مهری را که به مشایخ عرب فرستاده اند در اوایل ویدیوی ضمیمه بینید که گویا با نام ابوبکر صدیق تهیه شده است و شیخی عقده مندی با احساسات و هیجان در باره ی آن سخن می گوید.

آیا این بازی شرم آور نیست، شما خود خود قضاوت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا