هلی‌کوپتر حامل نیروهای نظامی در شمال افغانستان سقوط کرد

کوکچه پرس94 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۱ سنبله ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵ قبل از ظهر

محمد حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که یک هلیکوپتر مربوط یک شرکت خارجی (MAG) که شماری از نظامیان و غیرنظامیان را به فاریاب انتقال می‌داد، لحظاتی پس از ارتفاع گرفتن به دلیل عوارض تخنیکی در فرودگاه این پایگاه نظامی سقوط کرده است.

مسئولان سپاه ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان تایید کرده‌اند که هلی‌کوپتری که نیروهای پلیس و ارتش را به ولایت فاریاب منتقل می‌کرد به دلیل نقض فنی سقوط کرده است.

حنیف رضایی، سخنگوی سپاه ۲۰۹ شاهین ارتش افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که این هلی‌کوپتر متعلق به یک شرکت قراردادی خارجی به نام مک بوده‌ است.

او گفت طرف قرارداد این شرکت نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان هستند و خلبانان آن نیز خارجی بودند که برای حمل و نقل در ارتش افغانستان استفاده می‌شد.

به گفته آقای رضایی این هلی‌کوپتر صبح امروز( یکشنبه ۱۱ سنبله/ شهریور) سپاه ۲۰۹ شاهین را به مقصد ولایت فاریاب در شمال افغانستان ترک می‌کرد که در دقایق اول پرواز دچار نقض فنی شد و در محوطه سپاه سقوط کرد.

او گفت که هلی‌کوپتر از نوع ام ۱۴ روسی است و در زمان سقوط ۱۵ متر از زمین فاصله گرفته بوده که سقوط و به زمین برخورد و آتش گرفت.

آقای رضایی درباره شمار سرنشینان این هلی‌کوپتر گفت که علاه بر خلبانان، چهار سرباز ارتش و شش سرباز پلیس از جمله سرنشینان این هلی‌کوپتر بودند که تاکنون سه نفر از سرنشینان نجات داده شده و از سرنوشت بقیه اطلاعی در دست نیست.

تصاویری از زمان سقوط این هلی‌کوپتر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

۱۳۹۷-۰۶-۱۱
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس