خبر و گزارشورزش

برزیل کره جنوبی را 4-1 شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد

دقیقه آخر: برزیل در مرحله یک شانزدهم نهایی جام جهانی فوتبال 2022 با گل های زده شده در 45 دقیقه ابتدایی کره جنوبی را 4-1 شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.
“سامباسیلار” در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کرواسی می رود.

خبر فوری! در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022، برزیل با نتیجه 4 بر 1 کره جنوبی را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

سامباسیلار که نیمه اول بازی در استادیوم 974 را با برتری 4-0 به پایان رساند، دور را خیلی راحت پشت سر گذاشت.

برزیل روز جمعه 9 دسامبر در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کرواسی خواهد رفت.

برزیل که بازی را خیلی سریع شروع کرد منتظر گل نشد. وینیسیوس جونیور که توپ را از تیرک عقب مهار کرد که رافینیا در دقیقه 7 از جناح راست توپ را از زمین به محوطه جریمه فرستاد، با ضربه ای آرام تورها را منفجر کرد: 1-0.وینیسیوس جونیور شادی را تجربه کرد. برای اولین بار در جام جهانی گلزنی کرد.

سامباسیلار با گل پنالتی نیمار در دقیقه 13 اختلاف را به 2 رساند.

برزیل در دقیقه 29 شادی گل سوم را تجربه کرد. ریچارلیسون جلوی محوطه جریمه کره جنوبی توپ را جارو کرد.

او پاس خود را داد و به سمت محوطه جریمه حرکت کرد و ریچارلیسون که با پاس دقیق تیاگو سیلوا مقابل دروازه بان قرار گرفت، توپ چرمی را با یک ضربه ایستگاهی به درون تورها فرستاد.

برزیل در دقیقه 36 گل چهارم خود را به ثمر رساند. نیمار پاس را برای وینیسیوس جونیور که در جناح چپ بود پرتاب کرد.

وینیسیوس توپ را به سمت نقطه پنالتی فرستاد که پاکوتا در بدو ورود به توپ ضربه زد و توپ چرمی را وارد دروازه کرد: 4-0 برزیل نیمه دوم را سریع آغاز کرد.

در دقیقه 46 ضربه محکم ریچارلیسون را دروازه بان با پا دفع کرد. رافینیا نیز در دقیقه 54 گل را احساس کرد و کیم سونگیو دروازه بان این تیم با نوک انگشتان دروازه را مهار کرد. سپس دفاع خطر را برطرف کرد.

کره جنوبی در دقیقه 68 نتوانست از موقعیت خالی استفاده کند. شوت هوانگ اینبئوم از بیرون محوطه جریمه در آخرین لحظه توسط آلیسون دروازه بان مهار شد، سون هیونگمین از فاصله نزدیک به توپ آزاد برخورد کرد، توپی که وارد دروازه شد در آخرین لحظه به دفاع برخورد کرد.

کره جنوبی در دقیقه 76 به گل رسید. سئونگو که توپ را در اختیار داشت که دفاع برزیل جلوی محوطه جریمه با ضربه ایستگاهی کره از جناح راست توپ را در اختیار گرفته بود، توپ چرمی گرد را با ضربه بسیار محکمی وارد تور کرد: 4- 1. در دقایق باقی مانده گل دیگری به ثمر نرسید و برزیل با نتیجه 4-1 پیروز میدان شد و به تور رفت.

نیمار برگشت

نیمار ستاره برزیلی که در برزیل مصدوم شده بود پس از دو بازی جای خود را در این تیم گرفت.

سرمربی تیته نیمار را در یازدهم ابتدایی مقابل کره جنوبی وارد میدان کرد.
نیمار که در اولین بازی گروه سامبا مقابل صربستان در جام جهانی مصدوم شده بود، نتوانست در دیدار سوئیس و کامرون به میدان برود.

سومین گل برزیل در 3 جام جهانی مختلف

نیمار که اولین گل خود را در قطر 2022 به ثمر رساند، پس از پله و رونالدو، به عنوان سومین برزیلی که در 3 جام جهانی مختلف گلزنی می کند، تاریخ ساز شد.

نیمار نیز با پله که با 77 گل بهترین گلزن تاریخ تیم ملی برزیل است، تفاضل گل را به 1 رساند.

این ستاره با پیراهن تیم ملی به گل 76 رسید.
آخرین مسابقه در STAT 974

ورزشگاه 974 محل برگزاری بازی برزیل و کره جنوبی درهای خود را بست.

اعلام شد ورزشگاه ساخته شده از کانتینر برای جام جهانی قطر برچیده می شود.

ورزشگاه 974 میزبان 7 بازی در جام جهانی بود. اعلام شد که 43 هزار و 847 نفر در ورزشگاه 974 این دیدار را تماشا کردند.

دکمه بازگشت به بالا