جهانخبر و گزارشسیاست

برگزاری تروئیکای توسعه‌یافته همزمان با نشست سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که نشست تروئیکای توسعه یافته در حاشیه نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان برگزار خواهد شد.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که نمایندگان کشورهای عضو تروئیکای توسعه یافته در حاشیه نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان دیدار می‌کنند.

وی در یک نشست خبری اعلام کرد که «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان و رئیس اداره دوم وزارت خارجه این کشور از طرف مسکو در این نشست شرکت می‌کند.

به گزارش گروه چشم انداز راهبردی “روسیه – جهان اسلام”، زاخارووا افزود روسیه انتظار دارد نشست سازمان همکاری اسلامی بتواند برای مسکو امکان «مقایسه رویکردها» پیرامون مسئله افغانستان را «با تمرکز بر هماهنگی تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در کمک‌های بشردوستانه و اقتصادی» فراهم کند.

نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان قرار است روز یکشنبه (28 آذر) به میزبانی اسلام‌آباد برگزار شود.

به گفته مقامات پاکستانی، برای حضور در این نشست علاوه بر کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، از نمایندگان ویژه کشورهای عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل در امور افغانستان نیز دعوت شده است.

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان روز گذشته در اظهاراتی تصریح کرده بود که این نشست برای طالبان فرصتی خواهد بود تا نگرانی‌های جامعه جهانی را از بین ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا