نگاه‌ها

به جز از تقبیح کردن ‌‌و تسلیت گفتن و بهشت برین آرزو کردن راه دیگری هم وجود دارد؟

دانش آموزان،- غنچه های زیبا و رو به شکوفه ی بوستان های معرفت، دیروز با مدرسه ی خود، مدرسه ی سید الشهدا در غرب کابل برای ابد وداع کردند.
آن چه از روز های مشابه و دیروز خونین برای ما مانده است پیکر های پاره پاره، اشک، خون و خاطره ی تلخ است، خاطره یی از ؛ در شب ترسیدن، در روز ترسیدن. نیز تصویر ترسناک کرگس کشوده بال مرگ است بر فراز کشتار گاه معتادی که کابل اش می نامند.
نفرین می فرستم بر دست هایی فاجعه آفرین که این جوانه های امید را، در آستانه ی ایام عید، پرپر کردند.

همزمان لعنت و نفرین باد بر زعامت دستگاه حاکمه ای که سال هاست از نان و نام مردم و بیت المال ارتزاق می کند، فربه می شود، و آنگهی بی شرمانه از امن و امان و اقتدار دولتی سخن می گوید، دروغ را نهادینه می کند.

بی آن که حتا برای یک روز هم اطمینان خاطری به مردم در عمل داده باشند؛ یک روز امنیت سراسری تامین شده باشد!
به جز از تقبیح کردن این جنایات ‌‌و تسلیت گفتن و بهشت برین آرزو کردن راه دیگری هم وجود دارد ؟

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز حمایت از مردم قهرمان فلسطین اعلام شده است.
در بیش از ۸۰ کشور جهان این روز را روز قدس یا روز جهانی قدس می نامند؛
در این روز یعنی آخرین جمعه ماه رمضان، مردمان آزادی خواه و عدالت طلب، با خلق قهرمان و در عین حال رنج کشیده ی فلسطین اعلام همبستگی می نمایند.
رژیم صهیونیستی تحت حمایت مستقیم ایالات متحد آمریکا ‌و متحدان اش، از انجام هیچ نوع تعدی ، ظلم و جنایت در حق مردم فلسطین دریغ نکرده است.
ایجاد شهرک های غیر قانونی در سرزمین های اشغالی، محاصره ی اقتصادی، اعمال تروریسم دولتی، حبس، شکنجه و‌کشتار از شیوه های رایج سرکوب و تهدید علیه این مردم قهرمان بوده است.
به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در ۶ دسامبر ۲۰۱۷ و اعلام انتقال سفارت آمریکا و در نتیجه افتتاح رسمی آن در ۱۴ ماه می ۲۰۱۸ در بیت المقدس، نقض آشکار حقوق بین الملل و تجاوز به حقوق مسلم مردم فلسطین بود؛ که جنایتی بود نا بخشودنی.
مساله فلسطین نه تنها مساله مهم جهانی اسلام، که مساله همه نیرو هایی است که بر ضد اشغالگری، نژاد پرستی، صهیونیسم و امپریالیسم مبارزه و مجاهدت می کنند. حزب کنگره ملی افغانستان، به همین دلایل حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام میدارد و ابراز همبستگی می نماید.
ما اطمینان داریم که وجدان های بیدار در قلمرو اسراییل و در سرزمین های اشغالی جنایت رژیم صهیونیستی و سکوت آن عده سران مرتجع عرب را که مستقیم و‌غیر مستقیم در خدمت رژیم صهیونیستی قرار گرفته اند، همصدا با خلق فلسطین محکوم می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا