جهان

بیانیه ممنوعیت اسلحه بایدن: سلاح گرم قاتل شماره یک کودکان در آمریکا است

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای درباره «طرح آمریکای امن‌تر» گفت که مصمم است سلاح‌های تهاجمی را در ایالات متحده ممنوع کند.

 

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در سخنرانی امروز خود در پنسیلوانیا، اظهاراتی در مورد “طرح آمریکای امن تر” ارائه کرد که برای کاهش جرایم با سلاح گرم و جلوگیری از خشونت در سراسر کشور آماده شده است.

بایدن در سخنرانی خود با اشاره به ممنوعیت استفاده از سلاح های تهاجمی در زمان خدمتش در سنای آمریکا در سال ۱۹۹۴ با بیان اینکه مردم آمریکا نگران خشونت های اسلحه در این کشور هستند، گفت که مصمم است دوباره این سلاح ها را ممنوع کند. در ایالات متحده امریکا. بایدن گفت: “من مصمم هستم که سلاح های تهاجمی را در این کشور ممنوع کنم. من قبلاً این کار را انجام داده ام و دوباره انجام خواهم داد.”

بایدن گفت که می‌خواهد سلاح‌های تهاجمی را ممنوع کند و گفت: “اسلحه قاتل شماره یک کودکان در آمریکاست. تعداد زیادی از کودکان به خاطر اسلحه می‌میرند. هر روز در این کشور، در خیابان‌های آمریکا قتل عام می‌شود.”

بایدن خواستار کمک مالی پلیس در راستای طرح آمریکای امن تر شد و گفت: “وقتی صحبت از امنیت عمومی در این کشور می شود، پاسخ این است که پول پلیس را تامین کند. ما از آنها انتظار داریم هر کاری که می توانند برای محافظت از ما انجام دهند، روانشناس باشند، جامعه شناس باشند. من از اینکه کمکی را که نیاز دارند به آنها نمی دهم خسته شده ام.”

بایدن با ابراز حمایت خود از اجرای قانون، گفت که برنامه او وعده داده است که منابع بیشتری به مجریان قانون محلی و ایالتی بدهد.

بایدن گفت که طرح آمریکایی ایمن تر شامل اصلاحات آموزشی نیز می شود و گفت که باید «کارمندان دولتی بیشتر، آموزش و پاسخگویی بیشتر» وجود داشته باشد تا اعتماد عمومی را دوباره به دست آورد. بایدن گفت: “اعتماد عمومی از بین رفته و شکسته می شود. وقتی این اعتماد از بین می رود، به امنیت عمومی آسیب می رساند. بدون اعتماد عمومی، مجریان قانون نمی توانند وظیفه خود در خدمت و حفاظت از کل جوامع را انجام دهند.” “به دوستان جمهوریخواه من در کنگره، اگر شما او با اشاره به یورش خود به ساختمان کاپیتول در دی سی گفت: قرار نیست اتفاقی را که در ۶ رخ داد محکوم کنم، به من نگویید که از اجرای قانون حمایت می کنید.

بایدن گفت: «طرح من به دولت‌های ایالتی و محلی کمک می‌کند اصلاحات مشابهی را اتخاذ کنند و آمریکا را امن‌تر کنند.

بایدن لایحه ایمنی اسلحه را در ماه ژوئن پس از افزایش حملات مسلحانه در ایالات متحده در سال های اخیر تصویب کرد. این قانون که توسط سنای آمریکا تصویب و به امضای بایدن رسیده است، شامل محدود کردن فروش سلاح گرم در این کشور و کنترل فروش سلاح های غیرقانونی است.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا