جهان

بیانیه کرملین درباره محدودیت روادید اتحادیه اروپا برای روس ها: یک تصمیم مضحک دیگر

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به بیانیه اتحادیه اروپا مبنی بر تعلیق توافقنامه تسهیل روادید با روسیه واکنش نشان داد. پسکوف گفت: “این برای روس ها بد است، زیرا دریافت ویزا احتمالا طولانی تر و دشوارتر خواهد بود.” این اقدام یک تصمیم مضحک دیگر در یک سری مزخرفات مداوم است.»

پسکوف در گفتگو با خبرنگاران در پایتخت مسکو، ارزیابی هایی را در مورد موضوعات در دستور کار انجام داد.

پسکوف با سرزنش اروپا برای مشکلات خط لوله گاز نورد استریم گفت: گازپروم آماده و مایل به انجام تعهدات خود است. اما در شرایط کنونی، طرف اروپایی موانع قانونی و تکنولوژیکی قرار داده است که مانع از کار گازپروم می شود. او گفت.

پسکوف با فراخوان عقل سلیم به طرف هایی که با گازپروم تجارت می کنند، گفت: «این یک سناریوی بحرانی است. من می‌خواهم علیه کسانی که با گازپروم تجارت می‌کنند به عقل سلیم متوسل شوم، اما تا کنون فقط می‌توانیم نتیجه بگیریم که آنها یک فقدان جدی عقل سلیم دارند.» او گفت.

واکنش روسیه به مرحله ویزای اتحادیه اروپا

پسکوف با ارزیابی اعلامیه اتحادیه اروپا مبنی بر تعلیق موافقتنامه تسهیل روادید با روسیه در سال ۲۰۰۷، گفت: «این برای روس ها بد است، زیرا احتمالاً دریافت ویزا طولانی تر و دشوارتر خواهد بود. این مرحله یکی دیگر از تصمیم های مضحک در یک سری مزخرفات مداوم است. البته خروج از این توافق شرایط را برای اروپایی ها نیز پیچیده خواهد کرد. از عبارات استفاده کرد

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز به اعلام اتحادیه اروپا مبنی بر تعلیق توافقنامه تسهیل روادید با روسیه واکنش نشان داد.

زاهارووا با بیان اینکه کشورهای مخالف روسیه اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند شهروندان روسیه را به دلیل حمایت از سیاست خارجی مستقل کشور خود “مجازات” کنند، اظهار داشت که در پشت این تلاش، تلاش هایی برای ایجاد تفرقه در جامعه روسیه وجود دارد که نمی توان آن را چیز دیگری تلقی کرد. بیش از یک مداخله آشکار در امور داخلی یک کشور دیگر.

زاهارووا با اشاره به اینکه از این طریق اتحادیه اروپا یک بار دیگر اهداف واقعی سیاست های خود را آشکار کرد، گفت: «اکنون برای همه روشن است که اظهاراتی که در سال های اخیر بیان شده مبنی بر اینکه سیاست تحریمی اتحادیه اروپا متوجه شهروندان عادی روسیه نیست، هیچ مشکلی ندارد. با واقعیت انجام دهید ما در سیاست غیرمنطقی اتحادیه اروپا برای «سوزاندن پل‌ها» بین مردم، مانند اتحادیه اروپا نخواهیم بود، اما همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌دانیم که برای محافظت از منافع شهروندان خود و تضمین امنیت ملی خود مقابله به مثل کنیم.» از عبارات استفاده کرد

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا