جهانسبک زندگیورزش

“بیشتر اوقات خودم را در حمام حبس می کردم و گریه می کردم”

 

فرح با اشاره به اینکه زنی که او را به انگلیس آورده از او خواسته است که در هواپیمایی که سوار می‌شوند، بگوید که نامش «محمد» است، گفت که مدارک جعلی سفر همراه با عکس او نیز دارند.

فرح ادامه داد:

او آن را درست جلوی من پاره کرد و در سطل زباله گذاشت. در آن لحظه می دانستم که به دردسر افتاده ام. او گفت که اگر می خواهم غذا بدهم، باید کارهای خانه و بچه داری انجام دهم. او گفت: “اگر تو می خواهی دوباره خانواده ات را ببینی، چیزی نگو.» بیشتر اوقات خودم را در حمام حبس می کنم و گریه می کنم.

“تنها زبانی که او فهمید، زبان تربیت بدنی و ورزش بود”

برای چند سال اول، خانواده او اجازه ندادند فرح به مدرسه برود، اما در سن ۱۲ سالگی او در کلاس هفتم در کالج اجتماعی فلتهام ثبت نام کرد و به کارکنان مدرسه گفته شد که فرح یک پناهنده از سومالی است.

در این مستند، سارا رنی، یکی از معلمان سابق فرح، اشاره کرد که او در مدرسه مورد بی توجهی قرار می گرفت، کمی انگلیسی صحبت می کرد و کودکی “از لحاظ عاطفی و فرهنگی بیگانه” بود.

رنی همچنین گزارش داد که افرادی که ادعا می کنند والدین آنها هستند در هیچ رویداد والدینی شرکت نمی کنند.

آلن واتکینسون، معلم ورزش ورزشکار فرح، گفت: “تنها زبانی که [فرح] فهمیده شد، زبان تربیت بدنی و ورزش بود.” از عبارت استفاده کرد

فرح با بیان این که ورزش برای او “مایه نجات” است، سرانجام به معلمش واتکینسون درباره هویت واقعی، پیشینه و خانواده خود که باید با آنها کار می کرد گفت.

پس از اینکه فرح به عنوان یک ورزشکار نام خود را بر سر زبان ها انداخت، در سن ۱۴ سالگی از او دعوت شد تا برای مدارس بریتانیا در مسابقه ای در لتونی شرکت کند اما هیچ مدرک سفری نداشت.

سپس واتکینسون به او کمک کرد تا برای تابعیت بریتانیا تحت نام «محمد فرح» که در ژوئیه ۲۰۰۰ داده شد، درخواست دهد.

در این مستند، وکیل آلن بریداک گفت که شهروندی فرح از نظر فنی “از طریق تقلب یا ارائه نادرست به دست آمده است”.

دولت بریتانیا می تواند به طور قانونی تابعیت جعلی را لغو کند، اما یکی از مقامات وزارت کشور به بی بی سی گفت که علیه فرح اقدامی نخواهد کرد، زیرا فرض بر این است که یک کودک نمی تواند در شهروندی تقلبی به دست آمده شریک باشد.
“چیزی که واقعاً مرا نجات می دهد، آن را متفاوت می کند این بود که من نمی توانم بدوم”

در این مستند، فرح گفت که می‌خواهد داستانش را تعریف کند تا برداشت جامعه از قاچاق انسان و برده‌داری را به چالش بکشد. ارزیابی خود را انجام داد.

فرح از اظهار نظر درباره زنی که او را به لندن آورده است خودداری کرد.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا