جهان

تاریخ برگزاری کنگره بزرگی که آینده چین در آن مشخص می‌شود، اعلام شد

کنگره حزب کمونیست که کادرهای حکومتی چین را تعیین می کند، در ۱۶ اکتبر آغاز می شود.

بیستمین کنگره حزب کمونیست که کادر رهبری و مدیریت چین در ۵ سال آینده را تعیین می کند، در ۱۶ اکتبر برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری چینی شینهوا، دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین (ح‌ک‌پی) تصمیم گرفت که کنگره در ۱۶ اکتبر در نشست ماهانه امروز خود در پکن، پایتخت این کشور تشکیل شود.

در کنگره که انتظار می‌رود قدرت رئیس‌جمهور و دبیرکل حزب کمونیست شی جین پینگ را به دوره سوم برساند، تصمیماتی اتخاذ خواهد شد که کادرهای مدیریتی چین را در ۵ سال آینده شکل خواهد داد.

بیش از ۲۰۰۰ نماینده حزب که در کنگره از سراسر کشور به پایتخت خواهند آمد، ۲۰۵ عضو کامل و ۱۷۱ عضو ذخیره کمیته مرکزی ح‌ک‌چ را که هر ۵ سال یک بار تجدید می‌شود، تأیید خواهند کرد.

سپس کمیته مرکزی ۲۵ نفر دفتر سیاسی و ۷ نفر کمیته دائمی دفتر سیاسی را تعیین خواهد کرد.

انتظار می رود که او اولین رهبر بیش از دو دوره از زمان مائو باشد.

انتظار می رود با این کنگره، شی اولین رهبر از زمان بنیانگذار جمهوری خلق چین، مائو زیدونگ، برای بیش از دو دوره ریاست جمهوری باشد.

با اصلاح قانون اساسی چین در سال ۲۰۱۸، قاعده ای که دوره ریاست جمهوری را به دو دوره محدود می کرد، لغو شد و به این ترتیب راه را برای شی جینپینگ برای رساندن رهبری خود به دوره سوم هموار کرد.

شی که گزارشی از تشریح فعالیت‌های حزب در ۵ سال گذشته را به نمایندگان کنگره ارائه خواهد کرد، در جلسه مقدماتی ژوئیه به مقامات حزب تاکید کرد که “کنگره امسال آستانه حساسی برای ساختن یک سوسیالیست مدرن است. کشور”.

هنگامی که شی در سال ۲۰۱۲ به قدرت رسید، “جامعه ای با رفاه متوسط ​​در همه جنبه ها” در صدمین سالگرد حزب کمونیست چین، و “جامعه سوسیالیستی مدرن” در سال ۲۰۴۹ در صدمین سالگرد جمهوری خلق چین، که “هدف دو قرنی” نام گرفت. او اهداف خود را برای ایجاد یک “ملت” مشخص کرده بود.

در جهت ترسیم شده توسط شی، هدف دوره تا سال ۲۰۳۵ به عنوان “تحقق مدرنیزاسیون سوسیالیستی اساسی” تعریف شده است. سپس در سال ۲۰۴۹، تا صدمین سالگرد جمهوری خلق چین، هدف ایجاد یک “کشور سوسیالیستی مدرن” قوی، مرفه، دموکراتیک و از نظر فرهنگی پیشرفته است. این هدف را «احیای ملی» یا «رویای چینی» نیز می نامند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا