خبر و گزارشسیاست

تاکید روسیه بر تقویت امنیت نمایندگی‌های دیپلماتیک در افغانستان

ماریا زاخارووا، نماینده رسمی وزارت خارجه روسیه: حمله تروریستی به سفارت پاکستان در کابل نشان دهنده ضرورت تلاش های بیشتر افغانستان برای تامین امنیت نمایندگی های دیپلماتیک در این کشور است.

زاخارووا گفت: «ما حمله دوم دسامبر به رئیس سفارت جمهوری اسلامی پاکستان در افغانستان را که در نتیجه آن محافظ وی مجروح شد، به شدت محکوم می کنیم.»

این دیپلمات روس گفت: «این حادثه، مانند حمله انتحاری ماه سپتامبر علیه سفارت روسیه، نشان‌دهنده نیاز کابل به تلاش‌های بیشتر برای مقابله با تهدید تروریستی و ایجاد سطح امنیتی بیشتر برای نمایندگی‌های دیپلماتیک فعال در کشور است.»

به گفه منبع، روسیه از مقامات افغانستان خواسته تا تحقیقات کاملی را در مورد این جنایت انجام داده و سازمان‌دهندگان و عاملان این اقدام تروریستی را پیدا و مجازات کنند.

در 2 دسامبر، کانال Geo-Ti-V گزارش داد که افراد ناشناس به سفارت پاکستان در کابل حمله کردند و سعی کردند رئیس نمایندگی دیپلماتیک پاکستان را بکشند. مهاجمان به سمت سفیر شلیک کردند و پس از آن از محل متواری شدند.

در رویداد افسر امنیتی سفارت که از دیپلمات محافظت می کرد سه گلوله زخمی شد و در شرایط وخیم در بیمارستان بستری شد. شهباز شریف نخست وزیر پاکستان این حمله را محکوم کرد و خواستار تحقیقات فوری درباره این حادثه شد.

دکمه بازگشت به بالا