اقتصادجهانخبر و گزارشسیاست

تاکید وزیر امور خارجه ترکمنستان به کمک برای ایجاد ثبات در افغانستان در نشست شورای وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا

«رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان که در بیست و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت کرده بود بر ضرورت تلاش‌های جامعه جهانی در روند صلح افغانستان و ادامه جستجوی راه‌های قابل قبول برای ایجاد ثبات در این کشور تأکید کرد.

یست و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست «آنا لیند» رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا و وزیر امور خارجه سوئد، روز گذشته(۱۶قوس) برگزار شد.

در این نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان و همچنین نمایندگان دائم کشورهای منطقه سازمان امنیت و همکاری اروپا از جمله هیئت ترکمنستان شرکت کردند.

در این دیدار مسائل امنیتی در کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا، پیشگیری از درگیری‌های مسلحانه، مبارزه با تهدیدات فراملی، همکاری در زمینه محیط زیست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان این نشست، بر اساس اجماع، تصمیمات مناسبی اتخاذ شد که عملکرد راهبردی سازمان امنیت و همکاری اروپا در زمینه امنیت و ثبات، رویکردهای اصلی سازمان در زمینه افزایش اثربخشی این سازمان و سایر موارد مهم را تعیین می‌کند.

«رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان با شرکت در نشست شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا در استکهلم، جایگاه و چشم انداز کشور خود را در هر سه بعد سازمان تشریح کرد.

خاطرنشان شد که یکی از عناصر مهم حفظ امنیت در منطقه سازمان امنیت و همکاری اروپا افزایش اعتماد متقابل در بالاترین سطح و توسعه گفت‌وگو و تعامل بین مردمان و تمدن‌های مختلف است.

مرداف بر ضرورت تحکیم تلاش‌های جامعه جهانی در روند صلح افغانستان و ادامه جستجوی راه‌های قابل قبول دوجانبه برای ایجاد ثبات در این کشور تاکید کرد.

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه ترکمنستان، این کشور آمادگی خود را برای ادامه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا