جهانخبر و گزارشسبک زندگیسلامتی

تحقیق: دارویی ساخته شده که در بیش از ۳۰۰ باکتری مقاوم موثر است

در یک مطالعه جدید در ایالات متحده، اعلام شد که دارویی جدید ساخته شده است که می تواند برای مبارزه با باکتری های مقاوم به درمان استفاده شود.

ترکیب فابیمایسین موجود در این دارو در آزمایش‌های آزمایشگاهی بر روی باکتری‌های مقاوم در موش‌های مبتلا به ذات‌الریه و عفونت‌های مجاری ادراری مؤثر است.

در مطالعه جدیدی که در ایالات متحده انجام شد، دارویی جدید ساخته شد که با بیش از ۳۰۰ باکتری مقاوم مبارزه می کند.

وی خاطرنشان کرد که کاندیدای داروی جدید که توسط محققان ACS Central Science ساخته شده است، باکتری‌های مقاوم به دارو را در موش‌های مبتلا به ذات‌الریه و عفونت‌های دستگاه ادراری در آزمایش‌های آزمایشگاهی متوقف کرد.

محققان تاکید کردند که ترکیب فابیمایسین موجود در این دارو می تواند روزی برای درمان عفونت های دشوار در انسان مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، باکتری های گرم منفی دسته ای از میکروب ها هستند که میلیون ها نفر را در سراسر جهان آلوده می کنند و باعث بیماری هایی مانند ذات الریه، عفونت های دستگاه ادراری و عفونت های جریان خون می شوند.

شناخته شده است که باکتری های مورد بحث به خصوص درمان دشوار هستند و به دلیل داشتن سیستم دفاعی قوی در برابر اکثر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند.

در حالی که دانشمندانی که این تحقیق را انجام دادند گزارش دادند که ترکیب فابیمایسین در درمان موثر است، آنها تاکید کردند که می توان از آن در درمان میکروب هایی که توانایی جهش دارند برای اجتناب از داروها استفاده کرد.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا