جهان

ترکیه: به حساب گروه‌هایی که امنیت کشور و مردم را هدف قرار داده‌اند خواهیم رسید

وزیر دفاع ترکیه در مرکز فرماندهی عملیات پنجه-شمشیر علیه گروه‌های تروریستی در شمال عراق و سوریه تاکید کرد همانند گذشته به حساب گروه‌هایی که امنیت کشور و مردم را هدف قرار داده‌اند خواهیم رسید.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه همراه با فرماندهان ارتش در مرکز فرماندهی عملیات پنجه-شمشیر علیه گروه‌های تروریستی در شمال عراق و سوریه حضور یافته و بر قاطعیت نیروهای مسلح کشور برای نابودی تروریست‌ها تاکید کرد.

براساس بیانیه وزارت دفاع ترکیه، عملیات هوایی نیروهای مسلح کشور در راستای حق دفاع مشروع ماده 51 منشور سازمان ملل و برای مقابله با حملات تروریستی از شمال عراق و سوریه، تامین امنیت مرزها و ریشه‌کن کردن تروریست‌ها در حال انجام است.

آکار طی سخنانی در این مرکز با بیان اینکه هدفمان تضمین امنیت 85 میلیون شهروند و مرزهایمان و همچنین پاسخ به هرگونه حمله خائنانه علیه کشور است، گفت: در تمامی عملیات‌های نیروهای مسلح ترکیه تدابیر احتیاطی لازم برای جلوگیری از آسیب به غیرنظامیان و محیط زیست اتخاذ می‌شود.

وی تصریح کرد: مخفیگاه‌ها، تونل‌ها و انبارهای متعلق به تروریست‌ها با موفقیت منهدم شدند. مراکز به اصطلاح فرماندهی گروه تروریستی نیز هدف قرار گرفتند.

وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که همانند گذشته به حساب گروه‌هایی که امنیت کشور و مردم را هدف قرار داده‌اند خواهیم رسید.

در پی همه این تهدیدها، ارتش ترکیه بامداد امروز(یکشنبه) شمال سوریه و عراق را بمباران کرد.

خبرگزاری آناتولی اعلام کرد:« ارتش ترکیه مواضع تروریست‌ها را در شمال سوریه و عراق بمباران کرد.»

«وزارت دفاع ترکیه تصاویری از حملات هوایی در صفحه توییتر خود منتشر و اعلام کرد جنگنده های ارتش این کشور مواضع تروریست ها را در مناطق شمال سوریه و عراق بمباران کردند.»

 

دکمه بازگشت به بالا