جهانخبر و گزارشمهاجرت

ترکیه بیش از ۳ هزار مهاجر را اخراج کرد

وزارت امور داخله ترکیه از اخراج بیش از ۳ هزار مهاجر از این کشور طی دوم و هشتم ماه سپتامبر جاری خبر داد.

اداره مهاجرت وزارت امور داخله ترکیه از اخراج ۳ هزار و ۳۸ مهاجر از این کشور بین تاریخ های ۲ و ۸ سپتامبر جاری خبر داد.

بر اساس این گزارش، اداره مهاجرت وزارت امورداخله ترکیه اعلام کرد که از بین این مهاجران ۱۴۹۲ نفر تبعه افغانستان، ۴۴۸ نفر پاکستانی و سایر افراد از تابعیت های مختلف هستند که به نام کشورهای آنها اشاره ای نشده است.

طبق اعلام وزارت امور داخله ترکیه شمار مهاجرانی که از ابتدای سال جاری میلادی از این کشور به کشورهای خود بازگردانده شدند بالغ بر ۷۸ هزار و ۷۱۶ نفر بوده است.

وزارت امور داخله ترکیه همچنین افزود که تدابیر امنیتی مورد اتخاذ در مرزهای این کشور موجب جلوگیری از ورود ۴ هزار و ۳۵۲ مهاجر غیرقانونی به ترکیه بین تاریخ های ۲ و ۸ سپتامبر جاری شده است تا به این ترتیب شمار مهاجرانی که از ابتدای سال میلادی جاری از ورود آنها به ترکیه ممانعت شده است به ۲۰۹ هزار و ۳۱۸ نفر برسد.

این در حالی است که «ویت راکوسان»، معاون اول نخست وزیر جمهوری چک اخیراً در سخنانی ترکیه را به عدم همکاری در سیاست‌های مهاجرتی اروپا و سوءاستفاده از بحران پناهجویان متهم کرد.

این مسئول جمهوری چک گفت: ترکیه دروازه‌های اروپا را به روی پناهجویان سوری باز کرده و این مسئله منجر به افزایش چندبرابری تعداد مهاجران غیرقانونی بازداشت شده در جمهوری چک و کشورهای همسایه شده است.

ترکیه همواره از کارت پناهجویان برای پیشبرد سیاست‌های خود در برابر اروپا استفاده کرده است و در زمان اوج بحران پناهجویان سوری، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه در نشست سیاسی بروکسل اروپایی‌ها را تهدید کرد که اگر اروپا در سریع‌ترین زمان ممکن به مطالبات ویژه ترکیه از جمله مذاکرات عضویت در اتحادیه اروپا و لغو ویزا برای شهروندان ترکیه‌ای جامه عمل نپوشاند، هزاران پناهجو و آواره را روانه اروپا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا