جهانخبر و گزارشسیاستمهاجرت

ترکیه: یونان بدون تمایز بین زنان و کودکان به جنایت علیه بشریت ادامه داده مهاجریان را به دریا رها می‌کند

ترکیه: یونان هرگز از تاریخ درس عبرت نگرفته با اقدامات بی رحمانه خود حتی امروز هم بدون تمایز بین زنان و کودکان به جنایت علیه بشریت ادامه می دهد و مهاجران بی پناه را در دریا رها می‌کند.

وزارت امور خارجه ترکیه بیانیه کتبی درباره اتهامات بی اساس یونان علیه ترکیه صادر کرده و اعلام کرد: ما یک بار دیگر از یونان دعوت می کنیم تا از عقل سلیم استفاده کند و از تحریف حقایق دست از نفرت برانگیزد.

به گزارش کوکچه وزارت امور خارجه ترکیه در خصوص اظهارات و فعالیت‌های غیرواقعی، غیرمنطقی و غیرمنطقی مقامات یونانی تحت عنوان “فاجعه آسیایی صغیر” اعلام کرد: ما یک بار دیگر یونان را به استفاده از عقل سلیم دعوت می‌کنیم و از ایجاد نفرت از طریق جعل حقایق خودداری کند.

در این بیانیه، مقامات یونانی با اظهارات غیرواقعی، غیرمنطقی و فعالیت‌هایی که تحت عنوان «فاجعه آسیای صغیر» انجام داده‌اند، هدفشان این است که مردم شکست ارتش یونان در جریان حمله به آناتولی را در نتیجه ماجراجویی صدها نفرشان فراموش کنند. سالها پیش و جنایات وحشیانه علیه بشریت و تحریف حقایق تاریخی برای تحریف افکار عمومی و افکار عمومی خود و گزارش شد که وی با دروغ سعی در گمراه کردن جامعه جهانی داشته است.

در ماده ۵۹ معاهده لوزان با توجه به کشتارها و ویرانی های دسته جمعی که یونان علیه غیرنظامیان در آناتولی انجام داده است.

یونان تعهد خود را برای ترمیم خسارات ناشی از اقدامات ارتش یا دولت یونان در آناتولی، بر خلاف قوانین جنگ می‌شناسد.

در این بیانیه کتبی که در سایت وزارت خارجه منتشر شده با یادآوری اینکه جنایت علیه بشریت مرتکب شده را پذیرفته و به پرداخت غرامت محکوم شده است، موارد زیر خاطرنشان شد:

«تمام جهان گواه این واقعیت است که یونان که هرگز از تاریخ درس عبرت نگرفته است، با اقدامات بی رحمانه خود حتی امروز هم بدون تمایز بین زنان و کودکان به جنایت علیه بشریت ادامه می دهد و مهاجران بی پناه را به جان می خرند».

ترکیه همچنان به یونان که تلاش می کند «با دروغ وقایع تاریخی را تحریف کند، نقاط سیاه تاریخ یونان و امروز را یادآوری می کند و حقیقت را به جامعه جهانی بازگو می کند. ما بار دیگر از یونان می‌خواهیم که از عقل سلیم استفاده کند و از ایجاد نفرت از طریق جعل حقایق دست بردارد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا