جهانخبر و گزارشمهاجرت

ترکیه ۳۰۰ مهاجر غیرقانونی را در سواحل آنتالیا نجات داد

مقامات ترکیه از نجات صدها مهاجر غیر قانونی در نزدیکی سواحل جنوب غربی این کشور پس از درخواست کمک آنها خبر می دهند.

اداره کل امور دریایی ترکیه بعد از ظهر امروز (سه شنبه) اعلام کرد که ۳۰۰ مهاجر غیر قانونی (که تابعیت آنها مشخص نشده)، پس از ارسال سیگنال اضطراری از قایق حامل خود در فاصله ۱۹۰ کیلومتری سواحل استان آنتالیا در جنوب غرب این کشور، نجات پیدا کردند.

اداره کل امور دریایی ترکیه در این باره تاکید کرد که قایق ۲۰ متری حامل ۳۰۰ مهاجر مذکور دیروز (دوشنبه) در منطقه عملیات جستجو و نجات این کشور در جنوب شهرستان «کاش» در جنوب غرب استان آنتالیا سیگنال اضطراری فرستاد و به دنبال آن نیز، کشتی باری «پائولو تاپیک» به محل وقوع حادثه در دریای مدیترانه هدایت شد.

بنا بر اعلام این اداره در شبکه های اجتماعی، درخواست کمک قایق مذکور به مرکز تردد در فرماندهی گارد ساحلی ترکیه منتقل شد در حالی که کشتی پائولو تاپیک نیز در ساعت ۲۳:۴۷ شامگاه دوشنبه به وقت محلی (۱:۱۷ بامداد سه شنبه به وقت کابل)، شروع به انتقال شمار زیادی از مهاجران به عرشه خود کرد.

اداره کل امور دریایی ترکیه در پایان پیام خود نیز ضمن اعلام این که به ناخدای کشتی پائولو تاپیک اطلاع داده شد که چه مسیری را طی کند تا به قایق های گارد ساحلی این کشور برسد، خاطر نشان ساخت که در نهایت این کشتی توانست خود را با ۳۰۰ مهاجر غیر قانونی به نقطه مذکور برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا