تهداب‌گذاری یک بلاک جدید و شفاخانه برای زندان پلچرخی کابل

کوکچه پرس63 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۲۱ سنبله ۱۳۹۷ - ۷:۱۹ بعد از ظهر

تهداب‌گذاری یک بلاک جدید و شفاخانه برای زندان پلچرخی کابل

رییس‌ جمهوری افغانستان امروز چهارشنبه(۲۱ سنبله) سنگ تهداب یک بلاک جدید و شفاخانه ۵۰ بستر برای زندانیان و ساختمان اداری دادستانان را در محوطه زندان پلچرخی کابل گذاشت.

بلاک جدید زندانیان زندان پلچرخی دارای هشت بال و ۲۵۶ سلول بوده که گنجایش سه هزار زندانی را دارد. همچنین ساختمان شفاخانه ۵۰ بستر و ساختمان اداری برای دادستانان در دو طبقه ساخته می‌شود و دارای ۲۴ اتاق خواهد بود.

 در این مراسم، فرید حمیدی دادستان کل افغانستان با اشاره به این‌که مسئولیت حکومتِ پاسخ‌گو، رسیدگی به مشکلات تمام اتباع کشور است، گفت: در مطابقت به امکانات دولت، مشکلات زندانیان حل خواهد شد.

ghani 3

 حمیدی گفت که کار روی ترتیب یک طرزالعمل به خاطر رخصتی قانونی زندانیان جریان دارد و قانونی نیز برای زندانیان صعب‌العلاج تصویب شده و برای تشخیص این مریضان، یک کمیتۀ بررسی ایجاد گردیده است.

 ویس احمد برمک، وزیر امورداخله نیز گفت: این وزارت مطابق برنامه اصلاحی چهارساله، روی ظرفیت مدیریتی و مسلکی زندان‌های افغانستان کار می کند؛ ساختمان زندان‌های ۱۸ ولایت تکمیل شده، در ۵ ولایت کار بالای اعمار تعمیر زندان‌ها و همچنان کار تدارکاتی اعمار زندان ۵ ولایت دیگر در کمیسیون تدارکات ملی جریان دارد.

در این مراسم، رئیس جمهوری افغانستان به زندانیان وعده داد که خواسته‌های‌شان مورد بررسی قرار می گیرد و در رابطه به زنان زندانی، پرونده‌های آنان تجدید نظر خواهد شد.

منبع: خبرنامه تهداب‌گذاری یک بلاک جدید و شفاخانه برای زندان پلچرخی کابل

۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۳۹۷-۰۶-۲۱
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس