خبر و گزارش

توزیع پاسپورت در ۱۴ ولایت دیگر افغانستان

در ادامه روند توزیع پاسپورت در ولایت‌های مختلف افغانستان، مقامات طالبان تاکید کردند که این روند از فردا در ۱۴ ولایت دیگر نیز آغاز می‌شود.

«عالم گل حقانی» رئیس اداره پاسپورت طالبان امروز طی یک نشست خبری در کابل گفت که روند توزیع پاسپورت از امروز در 14 ولایت دیگر افغانستان آغاز می‌شود.

حقانی افزود: ولایت‌هایی که از امروز روند توزیع پاسپورت را آغاز می‌کنند شامل فراه، نیمروز، بادغیس، پکتیکا، لغمان، کنر، تخار، زابل، ارزگان، جوزجان، سمنگان، بغلان، بامیان و پنجشیر می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد که ساکنان ولایت‌ها نباید برای دریافت پاسپورت به کابل مراجعه کنند و می‌توانند پاسپورت را از ولایت‌های خویش دریافت نمایند.حقانی با اظهار اینکه شمار پاسپورتهای موجود برای نیاز 15 ماه آینده کافی است و تا آن زمان نیازی به چاپ پاسپورتهای جدید نیست، از مردم خواست تا با مدارک جعلی برای دریافت پاسپورت اقدام نکنند و به دلان نیز پول نپردازند.

رئیس اداره پاسپورت طالبان در ادامه گفت که روند توزیع پاسپورت در کابل نیز به زودی آغاز می‎گردد و پس از یکی دو روز از شروع توزیع، دوباره ثبت نام الکترونیک آغاز می شود.

حقانی در مورد هزینه‌های پاسپورت نیز تاکید کرد که طالبان هنوز تصمیمی در مورد کاهش و یا افزایش هزینه‌های پاسپورت نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا