خبر و گزارشورزش

تکواندوی افغانستان، جایگاه هفتم را در آسیا به دست آورد

در اعلامیه‌ای که روز سه‌شنبه -1 سرطان- از سوی فدراسیون تکواندوی افغانستان نشر شده، آمده است که در رقابت‌های قهرمانی آسیا، در بخش مبارزه، افغانستان با به دست آوردن یک مدال طلا توسط محسن رضایی و یک مدال برنز توسط حکمت‌الله زین، در میان کشورهای آسیایی جایگاه هفتم تیمی را به دست آورد.

فدراسیون تکواندوی افغانستان، اعلام کرده است که این کشور در رقابت‌های قهرمانی تکواندوی آسیا و مسابقات بین‌المللی آزاد بیروت، جایگاه هفتم تیمی آسیا را به دست آورده است.

در اعلامیه‌ای که روز سه‌شنبه -۱ سرطان- از سوی فدراسیون تکواندوی افغانستان نشر شده، آمده است که در رقابت‌های قهرمانی آسیا، در بخش مبارزه، افغانستان با به دست آوردن یک مدال طلا توسط محسن رضایی و یک مدال برنز توسط حکمت‌الله زین، در میان کشورهای آسیایی جایگاه هفتم تیمی را به دست آورد.

این در حالی است که پیش از این، افغانستان تنها یک بار در سال ۲۰۱۲ در این مسابقات، مقام هفتم را در میان کشورهای آسیایی به دست آورده بود.

در اعلامیه آمده است که در بخش پومسه یا اجرای فورم نیز، جلیل‌احمد سالک و سیدرستم اکبری، موفق به کسب دو مدال برنز شدند و در بخش پاراتکواندوی آزاد آسیا نیز، عبدالمتین هوتک، توانست تا عنوان قهرمانی آسیا و مدال طلا را به دست آورد و علی‌سجاد همراز نیز به مدال برنز دست یافت.

در مسابقات قهرمانی تکواندوی آسیا، ۱۸۹ تکواندوکار از ۲۱ کشور آسیایی شرکت کرده بودند.

فدراسیون تکواندوی افغانستان، گفته است که این کشور، در رقابت‌های بین‌المللی آزاد بیروت نیز به دو مدال برنز دست یافته که حسین لطفی در وزن ۶۸ کیلوگرام و فرزاد منصوری در وزن ۷۴ کیلوگرام، هر دو با به دست آوردن دو پیروزی و یک شکست، صاحب مدال‌های برنز شدند.

در این مسابقات، ۲۶۹ تکواندوکار از ۴۴ کشور جهان از قاره‌های مختلف شرکت کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا