خبر و گزارشدیپلماسی

جبهه مقاومت بغلان به نشست انقره: در برابر طالبان مقاومت موثر است نه تضرع

پس از نشر خبرها در مورد نشست انقره و تشکیل شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان، جبهات مقاومت ملی در اندراب از چگونه‌گی برخورد برگزارکننده‌گان این نشست با طالبان به شدت انتقاد کرده و گفته‌اند که تضرع و سیاست بازی با کلمات دیگر موثر نیست.

جبهات مقاومت ملی اندراب، خوست، نهرین، خنجان و تاله‌وبرفک در اعلامیه‌ای روز جمعه، ۳۰ ثور گفته‌اند که نشست انقره به‌جای پاسداری از شهدا و مقاومت در برابر طالبان از در تضرع و کرنش پیش آمده است.

در اعلامیه‌ گفته شده است که برگزارکننده‌گان نشست انقره حرف روشنی درباره آینده افغانستان نداشته‌اند.

جبهات مقاومت در بغلان گفته‌اند: «تنها راه واداشتن طالبان برای تمکین به اراده مردم، مقاومت بدون غل و غش است، تضرع، سیاست‌بازی و بازی با کلمات فقط اذهان را به انحراف کشانیده و شمشیر ظلم طالبان را تیزتر می‌کند.»

این جبهات از برگزارکننده‌گان این نشست می‌خواهند که اگر اراده و توانایی دارند، صادقانه به میدان بیایند و از مردم افغانستان دفاع کنند، در غیر این بر زخم مردم که در مبارزه نفس‌گیر با طالبان اند، نمک نپاشیده و فضا را مغشوش نکنند.

این جبهات گفته‌اند، تا زمانی‌که موقف شورای عالی مقاومت ملی برای نجات افغانستان درباره آینده کشور و نوع نظام سیاسی مشخص نشود، نه تنها که به آن نمی‌پیوندند، بلکه آن را فرصت‌سوزی و خلق آجندای جانبی در مسیر ایستاده‌گی مردم در برابر طالبان می‌دانند.

این واکنش در حالی مطرح شده است که دو روز پیش شماری از رهبران سیاسی افغانستان در نشستی در انقره، پایتخت ترکیه، شورای عالی مقا‌ومت ملی برای نجات افغانستان را تشکیل دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا