خبر و گزارش

جبهه مقاومت: طالبان انتقام شکست شان را در پنجشیر از غیرنظامیان می‌گیرند

جبهه مقاومت ملی افغانستان نوشته است که طالبان در تلافی به حمله‌های جبهه‌ مقاومت ملی، ده‎ها غیرنظامی را در پنجشیر دستگیر کردند.

جبهه مقاومت ملی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای درباره دستگیری غیرنظامیان از سوی جنگجویان گروه طالبان نوشت: طالبان جنایت‌کار، دست‌کم ۵۰ تن از باشندگان ولایت پنجشیر را به اتهام داشتن رابطه با جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان، بازداشت کرده‌اند. این افراد مسلح نبوده و باشندگان مُلکی پنجشیر اند که از بهر افزایش درگیری‌ها در مناطق‌شان، از خانه‌های خود بیرون شده و به نقاط نسبتن امن پناه برده بودند.

جبهه مقاومت ملی افزوده است که پس از عید فطر و افزایش درگیری‌ها در جبهه‌های تخار، بغلان و پنجشیر برضد نیروهای طالبان، افراد این گروه به بازداشت، آزار، اذیت و کشتار غیرنظامیان دست زده‌اند.

به گفته منبع، در تازه‌ترین مورد، طالبان اجیر، «احمدشاه» برادر یکی از نظامیان پیشین به نام «محبوب» را در روستای انوی تگاب قوندوز ولسوالی ورسج ولایت تخار، امروز تیرباران کردند.

جبهه مقاومت ملی افغانستان در اخیر نوشته است، که رفتار وحشیانه‌ی طالبان با مردم مُلکی در تلافی با حمله‌های رزمندگان دلیر جبهه‌ی مقاومت ملی انجام می‌شود.

در نوارهای دیداری که از بازداشت دست‌کم ۵۰ تن از افراد ملکی در پنجشیر در صفحات اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، مخاطبان به خوبی تشخیص داده می‌توانند که تمام این افراد غیر نظامی بوده و باشندگان محل اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا