جهان

جوخه ترور روسیه در اوکراین دستگیر شد

سرویس امنیت اوکراین (SBU) اعلام کرد که تیم ترور روسیه که قصد ترور اولکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین و مقامات ارشد ارتش اوکراین را داشتند، دستگیر شدند.

دستگیری تیم ترور روسیه در اوکراین در بیانیه سرویس امنیت اوکراین (SBU)، گزارش شده است که تیم ترور روسیه که قصد ترور اولکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین و مقامات ارشد ارتش اوکراین را داشتند، دستگیر شدند.

در این بیانیه که گفته شده تیم ترور روسی وابسته به GRU، سازمان اطلاعات نظامی نیروهای مسلح روسیه، قصد ترور شخصیت‌های بلندپایه نظامی و سیاسی در اوکراین را داشتند، مهاجمان مقدمات قتل کشورمان را فراهم کردند. وزیر دفاع و رئیس اداره اصلی اطلاعات و همچنین یک فعال مشهور اوکراینی گفت: «به ازای هر فردی که قصد کشته شدن داشته باشد، ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار جایزه داده شده است».

ر این بیانیه آمده است. ورود تیم ترور از بلاروس در این بیانیه که در آن آمده است که تیم ترور روسیه از طریق بلاروس وارد خاک اوکراین شده است، “قاتلان از خاک بلاروس وارد خاک اوکراین شدند تا تحرکات خود را مخفی کنند. اطلاعات اوکراین ورود آنها به ولین را ضبط کرد. منطقه از ایست های بازرسی و ملاقات با همدستانشان پرسنل اطلاعاتی برای جلوگیری از حمله جدی «عناصر ترور ضد جاسوسی در شهر کوول بازداشت شدند. هر یک از ۲ نفری که در حال حاضر دستگیر شده اند به خیانت و عمد متهم هستند. قتل” د

همچنین گفته شد که افراد بازداشت شده دارای گذرنامه روسی بوده اند.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا