خبر و گزارش

حملات طالبان در سه ماه نخست سال روان میلادی، ۳۰ درصد افزایش یافته است

پنتاگون، اعلام کرده است که در سه ماه نخست سال روان میلادی طالبان حملات خود را علیه نیروهای امنیتی و مردم افغانستان افزایش داده و هنوز هم روابط شان را با شبکه‌ی القاعده حفظ کرده اند.

گزارش بازرس کل وزارت دفاع امریکا که روز سه شنبه (۲۸ ثور/۱۸ می)، به نشر رسیده، نشان می‌دهد که حملات طالبان در سه ماه نخست، ۳۷ درصد بیش‌تر از مدت مشابه در سال گذشته بوده است.

بر اساس این گزارش، طالبان در سه ماه نخست و سه ماه دوم سال مالی ۲۰۲۱ میلادی، نزدیک به ۱۱٫۵۵۱ حمله داشته اند، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰، ۱۰٫۴۳۱ حملات بوده است.

این گزارش می‌رساند که طالبان پس از امضای توافق‌نامه با ایالات متحده، حملات خود را علیه نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تشدید کرده اند.

در گزارش، آمده است که در دو ماه نخست سال روان، طالبان مراکز ولایت‌های بغلان، هلمند، کندهار، کندز و ارزگان را برای آماده‌سازی حملات بزرگ‌تر محاصره کردند و به ترور کارمندان دولت، مقام‌های امنیتی و روزنامه‌نگاران ادامه داده اند.

در گزارش به استناد معلومات آژانس اطلاعات دفاعی، آمده است که گروه القاعده برای محافظت هم‌چنان به گروه طالبان اعتماد می‌کند و روابط بین این دو گروه تقویت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا