خبر و گزارش

حمله‌ی طالبان بر فرماندهی پولیس بغلان مرکزی؛ چهار نفر کشته و ۲۸ نفر زخمی شدند

منابع امنیتی در ولایت بغلان می‌گویند که در نتیجه‌ی حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی بغلان مرکزی این ولایت دست‌کم چهار نفر کشته شده‌اند.

جاوید بشارت، سخن‌گوی فرماندهی پولیس بغلان گفت که طالبان این حمله‌ی‌شان را حوالی ساعت ۶:۰۰ شام روز گذشته (دوشنبه، ۱۰ جوزا) راه‌اندازی کرده بودند.

آقای بشارت افزود که کشته‌شدگان این حمله شامل یک غیرنظامی و سه نظامی اند.

همچنین به گفته‌ی او، ۲۸ نفر دیگر به‌شمول ۲۰ غیرنظامی و هشت نظامی در نتیجه‌ی این حمله‌ی طالبان زخمی شده‌اند.

سخن‌گوی فرماندهی پولیس بغلان توضیح داد که جنگ‌جویان طالبان ابتدا یک موتر بمب‌گذاری‌شده را در قراول فرماندهی پولیس بغلان مرکزی انفجار داده و سپس از چند استقامت بر این ولسوالی حمله کرده‌اند.

او تأکید کرد که بیشتر قربانیان در این حمله در نتیجه‌ی انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده کشته و یا زخمی شده‌اند.

از سویی هم، او گفت که در جریان درگیری در این حمله‌ی طالبان، پنج جنگ‌جوی این گروه کشته و هفت جنگ‌جوی دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

او تأکید کرده است که این حمله‌ی طالبان هم‌اکنون دفع شده است.

طالبان اما ادعا کرده که در نتیجه‌ی این حمله‌ی موتر بمب‌گذاری‌شده‌ی این گروه، ۴۱ نفر به‌شمول کماندوهای ارتش کشته و تعدادی هم زخمی شده‌اند. ذبیح‌الله مجاهد، از سخن‌گویان طالبان گفته که این حمله در انتقام به حملات اخیر نیروهای دولتی راه‌اندازی شده است.

ولایت بغلان در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت از جمله ولسوالی بغلان مرکز حضور و فعالیت گسترده دارند. این گروه در ماه‌های اخیر حملات خود در این ولایت را شدت داده است.

چندی پیش نیز بخش‌هایی از این ولسوالی به دست طالبان سقوط کرد و سپس نظامیان دولتی این مناطق را دوباره از نزد این گروه پس گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا