جهان

خانه های زیرزمینی در کره جنوبی ممنوع می شود

آپارتمان‌های زیرزمین کوچکی که در فیلم برنده اسکار انگل به نمایش درآمد، اغلب توسط افراد کم درآمد اجاره می‌شد، زیرا کره جنوبی اعلام کرد که پس از مرگ دو زن و یک کودک ۱۳ ساله در سیل در پایتخت سئول، آپارتمان‌های نیمه زیرزمین را متوقف می‌کند. اوایل این هفته. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که شهر تحت شدیدترین باران‌های ۸۰ سال گذشته قرار گرفت.

بر اساس اخبار بی‌بی‌سی، مقامات پس از مشاهده کشته‌شدگان در سیل‌های ناگهانی در اثر بارش شدید باران که از ۴ روز پیش در سئول و اطراف پایتخت این کشور تاثیرگذار بود، وارد عمل شدند.

مقامات اعلام کردند که از این هفته اجازه استفاده از زیرزمین ها به عنوان آپارتمان داده نمی شود و آپارتمان های موجود تغییر کاربری خواهند داد.

اوه سهون، شهردار سئول به یونهاپ گفت که زندگی در این آپارتمان ها یک تهدید است.


زیرزمین های کوچک و تاریک در سئول، جایی که معمولا خانواده های کم درآمد زندگی می کنند، با فیلم کره جنوبی «انگل» توجه ها را به خود جلب کرد و باعث ایجاد آگاهی بین المللی شد.

تعداد باخت های زندگی به ۱۱ افزایش یافت

پس از موفقیت این فیلم برنده اسکار، مسئولان شهری اعلام کردند که برای بهبود وضعیت زندگی ۱۵۰۰ خانوار ساکن در زیرزمین حمایت مالی خواهند کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که تعداد قربانیان باران شدیدی که در سئول و مناطق اطراف آن جان خود را از دست دادند به ۱۱ نفر افزایش یافت.

در کشوری که شاهد شدیدترین باران در ۸۰ سال گذشته بود، ۲ خواهر و یک دختر ۱۳ ساله در ۸ آگوست بر اثر سیل در آپارتمان زیرزمین جان باختند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوک

دکمه بازگشت به بالا